19. kolo: Juventus - Sampdoria 0:0
ranieri.jpgDalší velká ztráta Juventusu. Domácí nedokázali proměnit ani jednu ze svých mnoha šancí i přesto, že byli lepším týmem.  Bianconeri si zatopili pod nohama, druhé místo se jim vzdaluje, protože AS Řím vyhrál  2:0 proti Catanii.

Juventus nastoupil v očekávané sestavě. Salihamidziž ve středu se Zanettim, Marchionni napravo. V útoku Alex s Davidem a na postech stopera nastoupili Grygera s Legrottagliem.

ZÁPAS:  Domácí měli na začátku mírnou převahu. První šance však přišla u brány Buffona, když z dálky nebezpečně střílel Belucci.  Tlak Juventusu skončil ve 12. minutě kdy také přišla největší šance zápasu. Nedvěd se na levé straně krásně uvolnil a předložil krásnou přihrávku Marchionnimu před prázdnou branku. Jenže mladý záložník laxně podcenil míč a odkrytou branku netrefil, kdyby Marco dal mohlo být hotovo.

Po této šanci se obraz hry změnil, utkání se hodně kouskovalo nepřestnostma na obou stranách. Další šance přišla až ve 30. minutě. Molinaro nacentroval do vápna, tam se krásně uvolnil Trezeguet, ale jeho volej mířil metr vedle brány. V těchto chvílích byl králem na hřišti opět Juventus a z tlaku pramenili i šance, jenže né góly.

Ve 33. minutě byla velká skrumáž před brankou Castellazziho.  Nejprve na malém vápně netrefil míč nůžkama Birindelli, odražený míč se dostal k Zanettimu, ale ten vystřelil hodně nad. O dvě minuty později přišla další vyložená šance. Opět závar před bránou. Z malého vápna vystřelil nejprve Del Piero, míč trefil gólmana a odrazil se k Trezeguetovi. Ten úplně sám na malém vápně vystřelil, míč trefil jednoho z obránců Sampdorie, míč se opět odazil k Davidovi, ten opět vystřelil, ale opět bek Sampdorie Gastaledello vykopl míč z brankové čáry (velmi těsná situace, podle záběřů se míč zřejmě nedostal celým objemem za čáru).

Tlak Juventusu pokračoval, Marchionni nacentroval do vápna a tam opět sám stál David, z voleje však bohužel mířil  do břevna.   Hosté ale také zahorzili. Ve 42. minutě zahrávali rohový kop a nejvýš se dostal obránce Maggio, jeho hlavička skončila na levé tyčce, Buffon jako všichni ostatní si oddechl, Juventus byl totiž v prní půli lepším týmem a gól do šatny by nespravedlivý.

Druhá půle byla vyrovnanější než ta první, pro diváka méně zábavná. Do 70. minuty jsme mohli zaregistorvat jen dvě střeli, nejprve mířil z dálky nad Palombo, poté se netrefil hlavnou ani Juventino Marchionni. V 72. minutě přišla hodně sporná situace. Marchionni vlítl do vápna soupeře a tam mu nohy trefil Accardi, podle záběrů šlo o hraniční situaci. Hráč hostí trefil totiž míč i  kotník protihráče a penalta se měla (mohla) psíkat, jenže rozhodčí domácím v zápase nic nedaroval.

V 80. minutě se pak připomněl i střídající Iaquinta, jeho hlavička po rohu však zase šla vedle. Nemohoucnost útoku Juve ještě podškrtl Trezeguet, když v 95. minutě mířil z voleje nad. Zápas tedy skončil bezbrankovým výsledkem a Bianconeri si hodně zkomplikovali boj o druhé místo zajišťující Ligu mistrů.  Všechno štěstíčko v zakončení si střelci Juve vyplácali v utkání s Emopli, na druhou stranu můžeme říci, že obrana pracovala dnes na jedničku. Zvláště stopeři Grygera a Legrottaglie ukázali své možnosti.

Juventus - Sampdoria 0:0

Juventus (4-4-2): Buffon - Molinaro, Grygera, Legrottaglie, Birindelli (83' Almiron) - Nedved, Zanetti, Salihamidzic, Marchionni (74' Palladino) - Del Piero (46' Iaquinta), Trezeguet
Lavička: Vanstrattan, Castiglia, Boumsong, Tiago
Trener: Ranieri

Sampdoria (3-5-2): Castelazzi - Accardi, Gastadello, Campagnaro - Pieri, Franceschini, Palombo, Sammarco (22' Delvecchio), Maggio - Bonazzoli (80' Volpi), Bellucci
Lavička: Mirante, Lucchini, Sala, Zenoni, Arnulfo
Trener: Mazzarri

Žluté kartyi: 46' Zanetti, 88' Iaquinta - 43' Pieri, 78' Campagnaro, 92' Palombo