Serie A: Juventus-Inter 3-1
Napsal uživatel Wlado    Pondělí, 03 Únor 2014 02:05    PDF Tisk Email

Juventus v nedeľu večer porazil odvekého rivala Inter Miláno 3-1 po góloch Lichtsteinera, Chielliniho a Vidala...

Síce sa jednalo o tradičný a pomerne atraktívny zápas , ale Juventus nad svojím súperom jasne dominoval a nedovoľoval mu výraznejšie zasiahnuť do stavu skóre . Ako prvý mohli udrieť domáci , keď po rohovom kope Pirla obrana Interu zle odvrátila loptu a ten sa dokonca na dvakrát dostal k Tévezovi . Argentínsky mág pohotovo vystrelil , ale narazil na výborného Samira Handanovič , ktorý skvelými zákrokmi šance domácich zlikvidoval . To naznačilo , v akej pozícii teraz obaja súperi sú - Juventus chcel dominovať a vnútiť sokovi svoju hru , Inter spoliehal na rýchle protiútoky a šťastie . Ďalších niekoľko minút sa situácia nemenila .

Až v pätnástej minúte sa k lopte dostal Andrea Pirlo , skvelým pasom našiel nabiehajúceho Stephana Lichtsteinera a ten hlavičkoval presne ! 1:0 pre Starú dámu a na ťahu bol Inter .

A to bol problém . Nerazzurri totiž postrádali akúkoľvek invenciu a vlastne aj organizovanosť . Obrana Juventusu v čele s brankárom Storarim nemala príliš veľa práce s tým , aby loptu dostala späť pod svoju kontrolu . Naopak , hrala predovšetkým záložné formácie domácich . Bianconeri drřeli loptu na svojich kopačkách a zahrozili až ku koncu polčasu , kedy Asamoah nepríjemne vypálil a brankár Samir Handanovič musel vytiahnuť ďalší dobrý zákrok . Na opačnej strane sa Storari celkom nudil , výnimkou bol snáď len pokus mladíka Kovačica .

Ak chcel Inter začať hrať až v druhej polovici , jeho plány mu súper rázne prekazil . Andrea Pirlo skvele rozohral rohový kop a aj keď bola lopta odvrátený obranou Interu , vďaka Pogba sa dostal k nabíhajícímu Giorgiovi Chiellinimu . Obranca Juve si hlavu nelámal a poslal ho k pravej žrdi - 2:0 .

Krátko potom Inter zvýšil útočnú aktivitu , keď bol na ihrisko poslaný Diego Milito . Efekt sa dostavil veľmi skoro, Juventus totiž navýšil svoje vedenie . Dravý prienik Pogba skončil strelou , ktorú Handanovič ešte dokázal zastaviť , ale dorážku Artura Vidala už nie .

A od tej doby Juventus prestal hrať . Aktivitu prenechal hosťom , čo sa nemuselo vyplatiť . Náznakom nepokoja v radoch fanúšikov mohla byť bránka Rolanda , ktorý si dvadsať minút pred koncom stretnutia nabehol do vápna a keď obrancovia Juventusu nedôraznou odkopli loptu , napálil ho Rolando späť do siete - 3:1 .

Záver zápasu pokračoval v rovnakom štýle - Juventus sa iba bránil a " profesorský " nedohrával osobné súboje , chýbala mu chuť poistiť si celkom vysoké vedenie . To sa mu mohlo vypomstiť , pretože striedajúci Rubén Botta minul tyč Storariho brány len o piaď . A to nebolo všetko - po rohovom kope sa do šance dostal opäť Rolando , ale od drámy na Juventus Stadium zachránil domáci Storari .

Juventus 3 - 1 Inter
Lichtsteiner 16 (J), Chiellini 47 (J), Vidal 56 (J), Rolando 71 (I)
Juventus: Storari; Barzagli (Caceres 63), Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner (Isla 82), Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah; Tevez, Llorente (Vucinic 86)

Inter: Handanovic; Campagnaro, Rolando, Juan Jesus; Jonathan (D’Ambrosio 59), Kuzmanovic (Milito 55), Kovacic (Botta 67), Taider, Nagatomo; Alvarez; Palacio

HIGHLIGHTS: Juve-Inter

zdroj: eurofotbal.cz, football-italia.net, legaseriea.it, tuttosport.com