Serie A: Cagliari-Juventus 1-4
Napsal uživatel Wlado    Pondělí, 13 Leden 2014 01:54    PDF Tisk Email

Bianconeri dosiahli historického úspechu , keď vyhrali jedenásť po sebe idúcich stretnutí . To dnešné , v ktorom im bolo oponentom Cagliari , sa ale vôbec nevyvíjalo dobre . Stará dáma totiž po góle Maurícia Pinillu prehrávala . Silu súčasného Conteho výberu ale demonštroval predovšetkým dvojgólový Fernando Llorente , ktorého napodobnili aj Marchisio a Lichtsteiner ...

Prvú väčšiu šancu si prichystal francúzsky talent Paul Pogba , ktorý z väčšej vzdialenosti " natiahol " k strele a tá však bola nepodarená . O zaujímavú ranu sa uchádzal aj Andrea Pirlo , niekdajší mozog milánskeho AC ale tiež nemieril presne . Až po pätnástich minútach sa do pokutového územia Cagliari pozrel tiež ofenzívne ladený Stephan Lichtsteiner , ale ten si loptu príliš predkopol a gól tak nestrelil . Šok pre Juventus a výbuch radosti - to priniesla 21. minúta , keď sa na zadnej tyči objavil nikým nestrážený Mauricio Pinilla a prudkou ranou prekonal márne zasahujúceho Gianluigiho Buffona .

Isolani ďalej hnevali , do veľkej príležitosti sa dostal končiaci útočník Marco Sau , ale tentoraz poslal loptu len tesne nad brvno hosťujúcej brány . Brankár Buffon si na nedostatok práce rozhodne sťažovať nemohol , pretože ďalšia rana Pinillu rozhodne mala gólové parametre . Až po polhodine hry dokázal kúzlo Cagliari odčarovať Fernando Llorente , ktorý si nabehol na centrovanú loptu a umiestnil ju za Adánova chrbát - 1:1 .

Koniec polčasu jednoznačne patril Starej dáme . Najprv ju spasil Buffon , ktorý na poslednú chvíľu zareagoval a šikovne vytesnil Pinillovo zakončenie mimo , po ňom sa do akcie dostali aj Carlos Tévez a Stephan Lichtsteiner . Ani jeden z nich ale Adana neprekonal . Koniec prvého polčasu sa jednoznačne podaril hosťom , ale druhá polovica pôsobila minimálne zo začiatku viac vyrovnaným dojmom . Cagliari prenechalo aktivitu Juventusu a samo poctivo bránilo . Ani to mu ale nepomohlo v snahe neinkasovať . A postaral sa o to Claudio Marchisio , ktorý nie je vo zrovna ideálnej forme . Dnes ale načal veľký obrat , keď si nabehol na veľké vápno a razantnou strelou poslal Juve do vedenia .

Tretí gól na seba nenechal dlho čakať , opäť v tom mal prsty aktívny obranca Stephan Lichsteiner . Ten si nabehol za obranu a poslal skvelú loptu na málo obsadeného Fernanda Llorenteho . Vysoký Bask nemal problémy so zakončením a Juventus viedol o dva góly . Do konca zápasu sa udiali ešte dve zaujímavé situácie . Najprv sa Stephan Lichtsteiner dočkal streleného gólu , keď dorazil loptu do siete , nápor negatívnych emócií nevydržal Mauricio Pinilla a arbiter Marco Guida mu ukázal , že by mal putovať do šatní . Juventus si udržuje náskok ôsmich bodov na druhý AS .

Cagliari 1 - 4 Juventus
Pinilla 20 (C), Llorente 31, 76 (J), Marchisio 73 (J), Lichtsteiner 81 (J)
Cagliari: Adan; Pisano (Cabrera 77), Rossettini, Astori, Murru; Dessena, Conti, Ekdal (Perico 82); Cossu; Pinilla, Sau (Ibarbo 66)
Juventus: Buffon; Caceres, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner, Vidal (Padoin 83), Pirlo (Marchisio 66), Pogba, Asamoah; Tevez (Giovinco 82), Llorente

Sent off: Pinilla 86 (C)

Highlights: Cagliari-Juve

zdroj: football-italia.net, legaseriea.it