18. kolo: Catania - Juventus 1:1
Aktualizováno. Jak jinak nazvat tento zápas než tragédií? Juventus může být rád alespoň za remízu, od patnácté minuty vedla Catanie po golu Spinesiho, Juventus spasil až v 90. minutě gol Del Piera z penalty. Špatná hra i výsledek musí být vykřičníkem pro vedení, protože Juventus potřebuje posílit pokud chce hrát o Ligu mistrů.

Juventus do utkání nastoupil i se středopolařem Tiagem, velké odezvy se však tento tah Ranieriho nedočkal, protože o poločas byl Portugalec střídán. Do útoku nastoupili Trezeguet s Del Pierem, Iaquinta byl pouze na lavičce.

První poločas byl celkem vyrovnaný, první velká šance přišla v 11. minutě kdy po rohu Del Piera hlavičkoval nad Legrottaglie.VIDEO   V 15. miuntě se však už skore měnilo.  Středopoloař Catanie Giuseppe Mascara vyslal nádhernou křižnou přihrávku před malé vápno Buffonovi branky, k míči zde rychle přiběhl Gionatha Spinesia z voleje propálil Buffona, který neměl šanci.  Spinesi podle záběru vybíhal z malého ofsajdu. VIDEO

Bianconeri v prvním poločase byli většinou u míče a kontrolovali hru, bohužel se jim nepodařilo dát branku, šance alespoň na jeden gol však měli. Ve 25. minutě se Del Piero ocitl sám před golmanem Politem, jenže pomezní mávnul ofsajd. O tři minuty pálil z voleje obránce Catanie Marco Biagianti, jenže přímo do obličeje trefil Nicolu Legrottaglieho.  Bek Juve mohl po ošetření pokračovat ve hře.  VIDEO

V 37. minutě měli Bianconeri kopat penaltu. Po centru Del Piera byl ve vápně k zemi sražen Giorgio Chiellini, rozhodčí incident neviděl. VIDEO Dvě minuty před poločasem měli hosté šanci vyrovnat,  Salihamidzič nacentroval na hlavu Trezegueta, ten však šanci nevyužil, úplně volný byl před brankou i Pavel Nedvěd.

O poločas stáhl Ranieri  ze  hřiště Tiaga a nahradil ho Marchionni. Portugalský záložník byl v zápase nevýrazný, chyboval amožná, že počítáme jeho poslední dny v Juventusu.

V 56. minutě se blýskl kapitán Alex, po centru Marchionniho vystřihl perfektní nůžky, jenže střela šla nad.  VIDEO O minutu později měl šanci znovu hlavou Trezeguet po centru Molinara, jenže hlavičce chyběla razance.   Juventus měl v druhém poločase šance, jenže se Juventini spálili na koncovce.

V 64. minutě přišla další šance Juve, po krásném centru Zanettiho hlavičkoval Del Piero, jenže střela se opět nechytla.  O minutu později vyslal dělovku Nedvěd, jenže střela byla zblokována obráncem Silvestrim.

V 72. minutě přišla další hlavička Del Piera, tentokrát po centru Marchionniho, ježne opět jen do brankáře.  V 80.minutě střídající Palladino využil zaváhání domácích a vyslal krásnou střelu, ale bohužel opět nad.

V 86. minutě přišla další špatná koncovka, trápící se Trezeguet mířil hlavou znovu nad po centru Del Piera. To už však byla poslední neproměněná šance. V 90. minutě totiž přišel zvrat v utkání. Když už zápas vypadal na výhru Catanie, Del Piero si vzal míč a vlétl do vápna Catanie tam ho kolenem srazil obránce Biagianti. Penalta. Sám kapitán si postavil míč a bezpečně proměnil k levé tyči.  VIDEO

Zápas tedy skončil 1:1, pro Juventus je to ohromná ztráta. Hlavní konkurent Juventusu AS Řím hraje dnes na půde Atalanty,doufejme, že bude stejně tak bezzubý jako Juventus s Catanií.

Catania - Juventus 1:1 (1:0) - statistiky

BRANKY: 15' Spinesi, 90' Del Piero (k.)

CATANIA: Polito - Silvestri, Terlizzi, Stovini, Izco - Edusei, Biaganti, Mascara, Vargas - Spinesi (88' Tedesco), Colucci (67' Martinez)
JUVENTUS: Buffon - Salihamidzic (82' Iaquinta), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Nocerino, Tiago (46' Marchionni), Zanetti, Nedved (76' Palladino) - Trezeguet, Del Piero
ŽLUTÉ KARTY: 20' Izco, 23' Stovini, 43' Terlizzi - 34' Chiellini, 58' Salihamidzic, 72' Nocerino