Serie A: Juventus-Atalanta 3-1
Pondělí, 14 Květen 2012 02:14    PDF Tisk Email

Juventus prehral aj Atalantu a sezónu zakončil bez jedinej porážky. Podobne ako na milánskej strane Inzaghi sa gólom rozlúčil s dresom Starej dámy Alessandro Del Piero. Korunovácia nového talianskeho majstra mohla začať!

Conteho zverenci si nechceli sezónu zbytočne pokaziť zabitím a prísť o historický moment 38 zápasov bez jedinej prehry a podľa toho aj vyzeral začiatok stretnutia. Avšak Antonio Conte trochu pozmenil zostavu, od prvej minúty sa na ihrisko pozrel Alessandro Del Piero.

V 10. minúte sa Bianconeri ujali vedenia, Borriello sa premenil do úlohy nahrávača a Luca Marrone rozradostnilo turínsky svätostánok - 1:0 pre Juventus. Po polhodine hry už viedli domáci 2:0 a trafil sa kto iný, ako Alessandro Del Piero. Ikona turínskeho veľkoklubu predviedla presnú technickú ranu, na ktorú bol gólman Frezzolini krátky - 2:0 pre Juventus.

Atalanta mohla okamžite znížiť, pred Storarim bol úplne sám Denis, lenže Argentínčan vôbec netrafil bránku a tým celú akciu zamurovali. Domáci mohli ešte do šatní zvýšiť, ale Frezzolini predviedol pohotový skok a udržal hosťí v hre.

V 57. minúte nastalo lúčenie a zároveň ovácie v stoji. Z hry totiž odišla živá legenda Alessandro Del Piero. "Božský Alex" sa postupne rozlúčil so všetkými spoluhráčmi a i s fanúšikov. Po dvadsiatich sezónach tak dáva Juventusu definitívne zbohom, teda aspoň čo sa hráčskej kariéry týka. Namiesto neho prišiel Simone Pepe. Každopádne v 65. minúte mal hŕbu práce gólman Storari. Buffonov náhradník vytiesnil delovku Bonaventúru.

Sedem minút pred koncom Atalanta znížila na 2:1 a ešte trochu Juventus znervóznili. Obranca Lichtsteiner si nechtiac strelil vlastný gól a Atalanta siahala po vyrovnaní. To sa ale nekonalo. V nadstavenom čase malo Juve možnosť pokutového kopu a Andrea Barzagli ju využil - 3:1. Záverečný hvizd rozpútal ďalšiu vlnu osláv, Juventus bol zároveň korunovaný novým taliansky majstrom!

Juventus 3 - 1 Atalanta

G: Marrone 9 (J), Del Piero 27 (J), Lichtsteiner og 83 (A), Barzagli pen 90 (J)

Juventus: Storari; Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini (Barzagli 89), Estigarribia (Quagliarella 66); Marrone, Pirlo, Padoin; Giaccherini, Borriello, Del Piero (Pepe 57)

Atalanta: Frezzolini; Bellini, Lucchini, Manfredini, Peluso; Schelotto (Minotti 52), Carmona, Cazzola (Cigarini 82), Bonaventura; Moralez (Gabbiadini 52); Denis

Ďalšie fotografie a videá z lúčenia Alessandra Del Piera a z osláv Scudetta budú v nasledujúcom článku...

zdroj: channel4.com