Coppa Italia: Juventus-AC Miláno 2-2pp
Zápas začal v pokojnejšom tempe a prvý výraznejšia šanca sa naskytla až v 21. minúte. Do zakončenia sa dostal Ibrahimovič, Storari mal s jeho strelou problémy a loptu neudržal, tá však nakoniec mierila mimo. O chvíľu neskôr pálil z diaľky Seedorf. Jeho nebezpečná rana išla tesne vedľa. V 28. minúte sa ujala vedenia Stará Dáma, keď Lichtsteinerovu prihrávku nedokázal zachytiť Amelia a tesne pred ním dotieravý Del Piero strelil prvý gól zápasu - 1:0. Conteho zverenci sa dostali ešte do jednej príležitosti, Vučinič si urobil priestor ku strele, ale trafil len stred bránky. Bohužiaľ nič ďalšieho už sa v prvom polčase neudialo, za zmienku stojí akurát ostrý zákrok Aquilaniho na Vučiniča, po ktorom mohol byť milánsky záložník rád, že uvidel len žltú kartu.

Druhý polčas toho ponúkol oveľa viac. Tak po prvé milánske vyrovnanie. Len šesť minút po zmene strán poslal do vápna dlhý center Mexes a iný obranca Mesbah hlavičkou vyrovnal na 1:1. Rossoneri následne ožili, Maxiho strelu v pokoji chytil Storari a na krásnu prihrávku pred bránku nedosiahol Muntari.

Z radov Juventusu bol najaktívnejší Mirko Vučinič. Potom, čo prekľučkoval hosťujúcou obranou, trafil iba bočnú sieť. O chvíľu neskôr to vo vápne znovu horelo, Antonini si skoro strelil vlastný gól! Čas utekal a Allegri poslal do hry skuseného Inzaghiho. Deväť minút pred koncom zmrazil turínsky stánok Maxi Lopez. Ten sa vo vápne predral ku strele a krásne umiestnenou ranou poslal Miláno do vedenia - 1:2. Tento výsledok znamenal predĺženie, ale ešte než k nemu obe strany dospeli, mohol rozhodnúť Borriello. Útočník Starej dámy sa rútil sám na Ameliu, ale celú situáciu biedne zakončil.

Po deväťdesiatich minútach svietilo na ukazovateli skóre výsledok 2:1 pre Miláno a muselo sa teda do predĺženia. To začal oveľa lepšie Juventus. Giaccherini bol sám pred bránkou, ale nedal a strelu Caceres zablokovala obrana. V 96. minúte prišlo rozuzlenie celého semifinále. Výborne hrajúci Vučinič z kroku napriahol a trafil šibenicu - 2:2. Onedlho mal na kopačke tretí gól Marchisio. Taliansky reprezentant nedokázal trafiť odkrytú bránku. Avšak Juve zápas už udržalo a nakoniec oslavuje postup do finále talianskeho pohára. Miláno nemusí byť smutné, zostáva mu dobre rozohraná liga a tiež Liga majstrov.

Juventus 2-2 Milan pp (4-3 agg)

G: Del Piero 27 (J), Mesbah 51 (M), Maxi Lopez 81 (M), Vucinic 96 (J)

Juventus: Storari; Lichtsteiner (Caceres 90), Bonucci, Chiellini, De Ceglie; Giaccherini, Pirlo, Vidal; Pepe (Marchisio 63), Del Piero (Borriello 73), Vucinic

Milan: Amelia; Antonini, Mexes, Thiago Silva, Mesbah; Aquilani (Nocerino 67), Seedorf, Muntari; Emanuelson; Ibrahimovic (Maxi Lopez 46), El Shaarawy (Inzaghi 77)

zdroj: eurofotbal.cz, channel4.com, tuttosport.com