Serie A: Juventus-Cagliari 1-1
Pondělí, 16 Leden 2012 01:21    PDF Tisk Email

Na čele tabuľky sa síce aspoň do večera osamostatnil Juventus , lenže v domácom zápase s Cagliari iba remizoval . Starú dámu poslal veľmi skoro do vedenia Vučinič , v druhom polčase ale zrovnal na konečných 1:1 dobrou ranou Cossu...

Stará dáma začala presne, ako sa od nej očakávalo, teda aktívne. Netrvalo to dlho a Juventus už viedol po precíznej akcii 1:0. Conteho zverenci rozmontovali do posledného skrutky obranu Cagliari po nádherné súhre, ktorú zakončil do prázdnej bránky Mirko Vučinič - 1:0 pre Juventus. Domáci naďalej dominovali zápasu a určovali jeho tempo. Veľmi nebezpečne pálil Matri a De Ceglieho center narobil Agazzimu poriadne problémy. Jednu z mála šancí Cagliari mal na svedomí stopér Astori, tomu znepríjemnil zakončenie Bonucci. Na druhej strane sa zjavil úplne sám pred Agazzim Arturo Vidal, ten ale akoby sa šance zľakol a nakoniec ani nebol schopný poriadne zakončiť.

Cagliari si chcelo v prvom polčase za každú cenu vymodliť penaltu. Hneď v troch prípadoch sa hostia dožadovali odpískaní penalty za ruku v pokutovom území. V prvom prípade zasiahol rukou loptu Bonucci, penalta však správne odpískaná nebola. To isté platilo aj v druhom prípade, kedy ju mal Barzagli úplne jasne pri tele. Tretíkrát už to hráči Cagliari na rozhodcu ani neskúšali, paradoxne sa ale kopať penalta mohla, pretože Pirlo zasiahol loptu rukou, ktorú nemal pri tele. Medzitým hlavičkoval Matri presne do miest, kde bol pripravený Agazzi. Juventus viedol po prvom polčase 1:0, ale to sa malo na začiatku druhého dejstva zmeniť.

Tak ako Juve vstúpilo do prvého polčasu rýchlym gólom, sa uviedlo na začiatku druhého dejstva Cagliari. Nedôraz v obrane využil presne z voleja Cossu a Gigi Buffon plachtil vzduchom zbytočne - 1:1. Vrátiť vedenie Juventusu chcel čo najskôr Matri, ale vo vápne sebou mykol natoľko okato, že si vyslúžil žltú kartu za simulovanie.

Juventus sa naďalej tlačil dopredu, do ofenzívy prišli čerství Del Piero, Krasič a novo prichádzajúci Borriello. A práve predchádzajúci mal desať minút pred koncom obrovskú šancu, Pirlo mu z priameho kopu poslal našuchorený center, lenže útočník Bianconeri hlavou zamieril len do miest, kde bol pripravený Agazzi. Čas ale utekal a domácim sa nedarilo streliť rozhodujúci gól, rozuzlenie zápasu neprišlo ani v päťminútovom nastavení, hoci v ňom mal tutovku Krasič a Vidal. Srbský stredopoliar ale fatálne zlyhal v koncovke a Vidal zblízka hlavičkoval nad. Juventus nakoniec iba remizoval s Cagliari 1:1.

Juventus 1 - 1 Cagliari
Vucinic 6 (J), Cossu 47 (C)

Juventus: Buffon; De Ceglie, Barzagli, Bonucci, Lichtsteiner; Marchisio, Pirlo, Vidal; Pepe (Del Piero 63), Matri (Krasic 71), Vucinic (Borriello 81)

Cagliari: Agazzi; Pisano, Canini, Astori, Agostini; Dessena, Ekdal, Nainggolan; Cossu (El Kabir 75); Larrivey (Ariaudo 71), Ibarbo

zdroj: eurofotbal.cz, channel4.com, corrieredellosport.it