Serie A: AS Rím-Juventus 1-1
Úterý, 13 Prosinec 2011 00:29    PDF Tisk Email

Domáci AS sa aj napriek hrozivo vyzerajúcej maródke pobili s lídrom tabuľky a v krásnom zápase nakoniec uhrali dôležitú remízu. Juventus mal miestami drvivý tlak, ale viac ako jeden gól streliť nedokázal...

Už po piatich minútach šli domáci do vedenia, gól strelil Daniele De Rossi, avšak veľkú prácu odviedol tiež Arturo Vidal, ktorý loptu netrafil a tá prepadla do siete. Giorgio Chiellini po krásnej akcii 'Staré dámy' zrovnal skóre. A o dve minúty neskôr kapitán Totti nepremenil penaltu, takže sa na Stadio Olimpico dnes večer body delili.

Zostava zraneniami a diskvalifikováním zdecimovaného Ríma dnes nevyzerala ako zostava hodná súboja s tak veľkým klubom. De Rossi na stoperskej pozícii, jeho miesto zaujal sotva plnoletý Federico Viviani a na ihrisko sa pozrel aj Taddei s Greco. Pozitívna bola súhra Tottiho s Osvalda, ktorý sa vrátil po jednozápasovom dištanci za útok na spoluhráča Lamelu. Juventus nemohol počítať so službami Mirka Vučiniča, vrátil sa ale Andrea Pirlo, na hrote útoku nastúpil Alessandro Matri.

Od prvých minút sa za búrlivej atmosféry snažil tvoriť hru hosťujúci turínsky gigant a predovšetkým skúsenejší záloha tvorila po celú dobu tú rozdielovú časť oboch celkov. Ale ani AS nehralo s výrazne defenzívnou taktikou a chcelo favorita potrápiť.

Už v piatej minúte sa mu to podarilo lepšie, než ktokoľvek čakal. Na krátko rozohraný rohový kop sa od Tottiho dostal k De Rossimu a 'Capitano Futuro' vrátil loptu pred bránu takým spôsobom, že ho zmätený Arturo Vidal nedokázal odvrátiť a lopta sa záhadným spôsobom pomaly doplazil za bránkovú čiaru Juventusu - 1:0 pre AS.

Hostia ale nepoľavili a ďalej sa tlačili pred Stekelenburgovu bránu. V obrane domácich sa ale dnes napevno postavila závora tvorená Gabrielom Heinzom a Danielom De Rossim, nepúšťajúcou do svojej výsostnej oblasti veľa hráčov súpera. Ale Juventus si cez veľké percento držania lopty a sústavný pobyt na rímskej polovici nedokázal vypracovať väčší gólovú príležitosť, Stekelenburg vykonával skôr rutinné zákroky.

Pokojný zápas holandskému brankárovi narušil akurát Vidal, ktorý sa strelou snažil napraviť svoju chybu a aktívny bol aj Simone Pepe, ktorého ale obrana nakoniec zablokovala. To sa podarilo Heinzemu aj druhýkrát, keď minútu pred koncom prvého dejstva podniklo krídlo 'Bianconeri' rýchly protiútok. Do šatní tak odchádzal spokojnejší Luis Enrique.

Desať minút po prestávke sa ale na hostí predsa len usmialo šťastie. Vidal našiel pekným centrom Estigarribiu a ten nahrával pred bránu. Z rímskych obrancov bol k dispozícii len tieniaci De Rossi a tak sa kChiellini pred Stekelenburgem v pokoji presadil - 1:1.

Hneď o minútu neskôr mohlo viesť opäť AS. Nešťastný Vidal fauloval vo vápne Lamelu a loptu si vzal na starosť expert No.10 - Totti. Proti ale nestál nikto menší, než Gianluigi Buffon a penaltu vyrazil. Hostia potom vystriedali, na ihrisko sa dostali Quagliarella a Giaccherini, ale Stekelenburg predviedol famózny zákrok. AS hrozilo skôr z protiútokov. Keď už bol na ihrisku tiež Marco Borriello, Lamela prebehol medzi tromi hráčmi a predložil loptu kapitánovi, ktorý ale pri obchádzaní obrancu Chielliniho neuspel.

Vypätý zápas tak skončil remízou, spokojnejší ale môžu byť skôr domáci. V ďalšom kole hrá prvý Juventus s Novarou, deviaty Rím nečaká ale opäť nič ľahkého, na San Paolo ho privíta Neapol.

Roma 1 - 1 Juventus

G:De Rossi 6 (R), Chiellini 61 (J)

Roma: Stekelenburg; Taddei, De Rossi, Heinze, Jose Angel; Pjanic (Perrotta 74), Viviani (Simplicio 58), Greco; Lamela, Totti, Osvaldo (Borriello 86)

Juventus: Buffon; Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini; Vidal, Pirlo, Marchisio; Estigarribia (Giaccherini 72), Matri (Quagliarella 67), Pepe (Elia 86)