Serie A: Lazio-Juventus 0-1
Neděle, 27 Listopad 2011 12:27    PDF Tisk Email

V šlágri kola zvíťazil Juventus na pôde Lazia a poistil si priebežné vedenie. Jediný gól zápasu obstaral v 34. minúte po prihrávke Matriho Simone Pepe. V zápase ale bolo k videniu veľa šancí, okrem iného Lazio opečiatkoval tyč...

O prvý rozruch sa postarala Stará dáma, menovite Marchisio, ktorý zatiahol loptu do pokutového územia a nenápadným pokusom napálil bočnú sieť. Ďalšiu veľkú šancu si Juve pripísalo po štandardnej situácii, prudký priamy kop Pirla Marchetti vyrazil a následne dorážajúci Pepe minul bránku. Aj na druhej strane bola k videniu obrovská tutovka, kapitán Rocchi sa dostal do zakončenia, prekonal Buffona, ale toho na bránkovej čiare zastúpil kolega z obrany. Juventus mal ale viac z hry, vo vápne si porovnával mieridlá Pirlo, lenže gól z jasnej pozície netrafil.

Lazio zareagovalo šancou Hernanesa, tu stlmil Buffon, rovnako ako ďalší pokus Rocchiho. V 34. minúte išiel Juventus do vedenia, Matri presnú prihrávkou našiel voľného Pepeho, ktorý v pohode skóroval - 0:1. Nič ďalšieho sa už v prvom polčase nestalo, takže Lazio čakal v druhom polčase jasný úloha vyrovnať.

Veľmi blízko bol Hernanes, krásnou akciou sa dostal ku strele, avšak jeho prudká prízemná rána opečiatkoval tyč. Akcia ďalej pokračovala, ale Lulič už tak razantný nebol. Na taliansku reprezentačný jedničku si neprišiel ani Klose, ktorý chcel Buffona obstreliť. Juventus už tak aktívny nebol, ale to bolo dané vývojom zápasu. Pred koncom zápasu mal dve veľké príležitosti poistiť zápas Alessandro Matri, lenže Marchetti predviedol ďalšie skvelé zákroky a držal svoj tím v hre.

Lazio už sa ale nedokázalo presadiť a v súboji o priebežné prvenstvo podľahlo Juventusu Turín na vlastnom ihrisku 0:1. Stará dáma si výhrou poistila vedenie.

Lazio 0 - 1 Juventus
G: Pepe 34 (J)

Lazio: Marchetti; Konko, Diakite, Stankevicius, Radu; Ledesma, Brocchi (Gonzalez 46), Lulic (Sculli 70); Hernanes; Rocchi (Cisse 65), Klose

Juventus: Buffon; Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Chiellini; Vidal, Pirlo, Marchisio; Pepe (Estigarribia 80), Matri (Quagliarella 84), Vucinic (Giaccherini 66)

zdroj: eurofotbal.cz, channel4.com, corrieredellosport.it