Serie A: Inter-Juventus 1-2
Neděle, 30 Říjen 2011 12:18    PDF Tisk Email

Juventus odstránený z cesty ďalšieho veľkého protivníka, v derby d'Italia dokázal zvíťaziť na ihrisku milánskeho Interu 2:1 a vedľa pokračujúcej neporaziteľnosti ho naďalej môže tešiť vedenie v tabuľke Serie A. Naopak domáci tím zostáva veľmi dole a teoreticky by po nedeľňajšom programe mohol figurovať na zostupovej priečke...

V šlágri kola však vstúpili o poznanie lepšie Nerazzurri a navrátilec do turínskej bránky Buffon musel hned predviesť dobrý zákrok proti strele Pazziniho. Jeho spoluhráč Cambiasso potom súperovu svätyňu o kúsok minul, v dvanástej minúte sa ale už skóre menilo a miernemu prekvapenie na druhej strane. Po centre z pravej strany ešte Matriho skvele vychytal Castellazzi, lenže lopta sa dostal k Vučinićovi a ten svojou dorážkou div nepretrhlo sieť - 0:1.

Hralo sa pomerne otvorené klaní a v 28 minúte sa Inter dočkal vcelku zaslúženého vyrovnania. Sneijder posunul loptu do pokutového územia Maiconovi, ktorý Buffona nachytal strelou do bližšieho horného rôžku - 1:1. Gól vo vlastnej sieti ale s Juventusom príliš nepohla a o päť minút neskôr už boli hostia opäť o krok napred. Marchisio si pekne narazil s Matrim az hranice pokutového územia zamieril presne k pravej tyči - 1:2.

Stará dáma bola na koni a skoro jej bolo ešte viac hej, krátko pred polčasom totiž spadol v pokutovom území Marchisio v súboji s Castellazzim, píšťalka rozhodcu Rizzoliho ale zostala nemá a penalta sa nekopala. Poistka znovu mohla prísť krátko po zmene strán, Vučinića ale vychytal Castellazzi, ktorý v domácej svätyni slušne zaskakoval za zraneného Césara.

Ďalšiu príležitosť mali tiež hostia, so strelou Pirla si ale bez problémov poradil Castellazzi, ktorý potom prekonal aj tutovka striedajúceho Del Piera, ktorého zakončenie bránku minulo. Stretnutie sa potom začalo kúskovat, a keďže Inter už dokázal vyprodukovať len nepresnú strelu Pazziniho, môžu cenné tri body sláviť Bianconeri.

Inter 1 - 2 Juventus

G:Vucinic 12 (J), Maicon 28 (I), Marchisio 33 (J)

Inter: Castellazzi; Maicon, Lucio, Chivu, Nagatomo; Zanetti, Cambiasso, Obi (Stankovic 64); Sneijder (Alvarez 78); Zarate (Castaignos 46), Pazzini

Juventus: Buffon; Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Chiellini; Pirlo; Pepe, Vidal (Pazienza 88), Marchisio, Vucinic (Del Piero 84); Matri (Estigarribia 70)

zdroj: goal.com, channel4.com, facebook.com