Serie A: Juvenhnus-Chievo 2-2
Úterý, 10 Květen 2011 09:52    PDF Tisk Email

Fotbalisté Juventusu nezvládli dohrávku kola s Chievem a jenom remizovali 2:2. Stará dáma přitom vedla už o dvě branky, ale veronský celek dokázal během jediné minuty vyrovnat. Juve tak stále riskuje, že nebude hrát v příští sezoně Evropské poháry.

Zápas se začal pro Juventus vyvíjet dobře už ve 12. minutě, kdy byl v pokutovém území stažen Pepe a rozhodčí nařídil ve prospěch Staré dámy pokutový kop. Velezkušený Alessandro Del Piero ho proměnil a Juve vedlo 1:0. Za chvíli mohl zvýšit Aquilani, ale Sorrentino jeho nepříjemně tečovanou ránu vyrazil. Záložník Staré dámy byl ještě v jedné tutovce, uvnitř pokutového území byl po přihrávce nehlídán, jenže nedokázal trefit branku. Na druhé straně se jevilo nebezpečně zakončení Jokiče, ani zde branka nepadla.

Na další branky si museli diváci počkat do druhého poločasu. V 55. minutě vykouzlil parádní přihrávku Del Piero a Alessandro Matri se trefil přesně k tyči - 2:0 pro Juventus. Stará dáma měla solidně rozehrané utkání, ale to pak během minuty nepochopitelně promarnila. V 68. minutě měl Buffon neštěstí ve štěstí, po střele jednoho z hostí ho zachránila tyčka, jenže odtud se míč odrazil přímo na kopačku Uribeho - 2:1. Ani ne za minutu se situace opakovala, Buffonova tyčka se znovu ozvala, ale opět se od ní míč odrazil, tentokrát na kopačku Sarda a bylo vyrovnáno 2:2! Opravdu kruté chvilky pro Starou dámu.

Tím ale neuvěřitelné situace neskončily, Juve rovněž nastřelilo tyčku, ale jako by byla branková konstrukce zakletá, neboť z následného protiútoku se Pellissier zbavil hodně vyběhnutého Buffona a postupoval sám na prázdnou branku, přihrál Uribemu na jistý gól, jenže ten trestuhodně trefil obránce Barzagliho - neskutečně bídné a nepochopitelné zakončení! A strhující zápas pokračoval, Aquilani pálil těsně vedle a Luca Toni orazítkoval další tyčku! Utkání nakonec dospělo do remízového konce, pro Juve je remíza ztrátou.

Juventus 2-2 Chievo

G:Del Piero pen 13 (J), Matri 55 (J), Uribe 67 (C) Sardo 68 (C)

Juventus: Buffon; Motta, Barzagli, Chiellini, Grosso; Krasic (Toni 80), Marchisio, Aquilani, Pepe; Matri, Del Piero

Chievo: Sorrentino; Sardo, Cesar, Andreolli, Mantovani; Gelson Fernandes, Rigoni, Constant (Uribe 64), Jokic (Mandelli 78); Pellissier, Thereau (Bogliacino 40)

zdroj: eurofotbal.cz/Ondrej Linhart/, channel4.com, tuttosport.com