Serie A: Cesena-Juventus 2-2
Pondělí, 14 Březen 2011 02:35    PDF Tisk Email

Nesmírně zajímavý zápas byl k vidění v Ceseně. Juventus tam vedl už o dvě branky, přesto nakonec nevyhrál a odváží si pouze bod za konečnou remízu 2:2. Vše podstatné se událo už v prvním poločase, krom tří branek totiž uviděl červenou kartu Marco Motta...

Juventus chtěl po předchozích porážkách konečně zabrat a do utkání také vstoupil lépe. Už po sedmi minutách hry byl v obrovské šanci Matri, veškeré vzrušení ale bylo zbytečné, neboť někdejší útočník Cagliari stál v ofsajdu. Juve gólově udeřilo až o chvíli později, a to sice z klasického protiútoku. Del Piero přihrával Matrimu a ten otevřel skóre zápasu - 1:0 pro Juventus.

Ve 28. minutě došlo k neuvěřitelné situaci. Giaccherini běžel sám na Buffona a italského brankáře překonal, nicméně míč se odrazil od tyčky znovu k němu na kopačku, jenže Giaccherini nepochopitelně přestřelil prázdnou branku. Takovýto moment se vidí opravdu, ale opravdu málokdy.

A znovu platilo staré fotbalové pravidlo "nedáš-dostaneš". Matri připravil jasnou gólovku pro Del Piera, populární Alex orazítkoval břevno a míč dorazil do branky Alessandro Matri - 2:0 pro Juventus. Stará dáma měla mít utkání pevně ve svých rukou, jenže neměla. Buffon totiž fauloval při samostatném úniku Jimenéze a rozhodčí nařídil pokutový kop. Role exekutora se zhostil sám postižený Jimenez a snížil. Ještě do poločasu měli hosté utržit další ránu. Marco Motta totiž těsně před pokutovým územím fauloval a rozhodčí mu ukázal druhou žlutou kartu. Oslabený Juventus první půli uhájil, ale ve druhém poločase se to mělo změnit.

Ve druhém poločase se snažili domácí o vyrovnání. Bylo to pochopitelné, Stará dáma hrála v oslabení a Cesena potřebovala vstřelit jednu branku. Colucciho střelu lapil Buffon a penaltový hříšník zvládl i zmateční situaci o pár minut později, to byla Cesena velmi blízko vyrovnání. Hrdinou zápasu z pohledu Ceseny se stal Parolo. Ten deset minut před koncem zužitkoval standardní situaci a vsítil vyrovnávací gól. Juventus si nedokázal vzít vedení zpátky a znovu ztratil.

Cesena 2 - 2 Juventus

G: Matri 18, 35 (J), Jimenez pen 40 (C), Parolo 80 (C)

Cesena: Antonioli; Santon (Ceccarelli 79), Pellegrino, Von Bergen, Lauro; Caserta (Malonga 52), Colucci, Parolo; Giaccherini (Rosina 73), Jimenez; Bogdani

Juventus: Buffon; Motta, Chiellini, Bonucci, Traoré; Krasic (Grygera 46), Marchisio, Aquilani, Pepe; Matri (Iaquinta 77), Del Piero (Martinez 66)

ČK: Motta 43 (J)

zdroj: eurofotbal.cz/Ondrej Linhart/, channel4.com