Itálie postupuje, Grygera pomohl golem k výhře Česka nad Slovenskem
Napsal uživatel Jakub Kühn    Neděle, 18 Listopad 2007 18:26    PDF Tisk Email
 Po dramatickém závěru utkání Skotsko - Itálie nakonec postupují Italové. Ti dali rozhodující gol až v nastavení a mohou tak slavit postup na EURO 2008.  Další zajímavé kvalifikační utkání se odehrálo v Praze, kde proti sobě nastoupili "bratři" Česko se Slovensekm. První gol zápasu vstřelil Zdeněk Grygera. Více o obou utkáních v článku.

SKOTSKO - ITÁLIE 1:2

Situace před zápasem vypadala jasně, vítězný tým z tohoto zápasu pojede na EURO.  V tabulce totiž druhé postupové místo drželi Skotové, Itálie byla třetí. Ta však potvrdila, že se skutečně pořád jedná o mistry světa a hned v úvodu zápasu se dostala do vedení. Běžela teprve první minuta a Luca Toni vymetl šibenici. Dlouho pak Italové drželi postup, jenže v 65. minutě přišlo vyrovnání od Fergusona, zápas byl tedy opět otevřený pro oba týmy. Když už se však zdálo, že zápas skončí remízou  přišel rozhodující gol. Panucci si v 91. minutě krásně naskočil na centr Pirla a bylo tak jasné kdo postupuje.

ČEKO - SKOVENSKO 3:1

Velmi pěkné utkání bylo k vidění na Letné. Hrál se útočný fotbal na obou stranách. Češi však byli produktivnější a projevila se větší vyspělost týmu. Slováci však dostali svého soupeře několikrát i pod silný tlak.  První gol přišel ve 14. minutě. Pravý bek Juventusu Zdeněk Grygera se vydal na útočný výlet a po chytré narážečce od Plašila prostřelil Čontofalského. Další goly přišli až v závěru utkání kdy v 77. minutě nejprve využil velkého zaváhání hostů Kulič, vzápětí si však vlastní gol dal u Čechů Kdalec. Za stavu 2:1 však pojistil vedení Čechů Rosický a radovat se tak mohou v derby Češi. Slováci se však nemusejí stydět, odvedli nebojácný výkon.

1 Česká republika 11 25:5 26
2 Německo 11 35:7 26
3 Irsko 12 17:14 17
4 Wales 11 18:19 14
5 Kypr 11 17:22 14
6 Slovensko 11 28:23 13
7 San Marino 11 2:52 0