Série A: Parma - Juventus: 2:2
 AKTUALIZOVANO + VIDEA. Dnešné nedeľné 12 kolo Série A, poznačila smrť fanúšika Lazia pri strete dvoch skupín Ultras, podľa správ sa do konfliktu dostali dve skupiny fanúšikov Lazia a Juventusu. Zápas Interu a Lazia sa tak odložil, ostatné zápasy začali s 15 minútovým oneskorením a v pribehu zápasu Atalanty a AC Milan, rozhodca zápas prerušil pre výtržnosti fanúšikov.

Bianconeri v dnešnom kole cestovali na horúcu pôdu Parmy, kde sa im v tejto sezóne už raz podarilo vyhrať a to na konci augusta v zápase talianského pohára 1:3. Tragická udalosť, ktorá predchádzala dnešným nedeľným zápasom, akoby predpovedala divoký zápas medzi Parmou a Juventusom, ktorý sa skončil napokon remízou 2:2. Ranieri oproti predošlému zápasu urobil malé zmeny v zostave, v obrane sa objavil mladý Criscito, na pravej strane miesto zraneného Molinara. V zálohe sa objavil od začiatku už aj Camoranesi, Nedvěd dnes chýbal pre suspendáciu zo zápasu s Interom, inak sa nič v zostave Bianconeri nemenilo

Prvý polčas: Vypredaný Stadio Tardini v Parme, mohol teda privítať obe mužstvá. Parma začala tento zápas vo veľkom štýle a od úvodných minút ukázala, že sa na tento zápas skvele pripravila a chcela Turínčanom oplatiť prehru zo zápasu talianského pohára. Parma v úvodných minútach okamžite zatlačila Juventus na ich polovicu a roztočila v kolotoč v obrane hostí.

V 3 minúte Corradini z pravej strany centroval na Gassbaroniho,ktorý okamžite striela z nebezpečnej blízkosti na Buffona, strelu mu však zblokoval Legrottaglie. O pár minút Pisanu páli na bránu hostí, lopta šla mimo. Aktivitou v domácom mužstve hýril najmä Gassabroni s Corradim, ktorí prichystali nejednu  horúcu chvíľku pre Juventus. Juventus sa nevedel z tlaku domácich vôbec vymaňiť, obrana Juventusu mala plné nohy práce a na založenie protiútoku,nemohli Bianconeri ani pomyslieť. V 15 minúte zahráva Parma priamy kop, ale lopta na štastie pre Buffona ide tesne mimo jeho brány. Na bránu hostí sa valí jeden útok za druhým. Až v 24 minúte Palladino sa pokúša strelou ohroziť Bucciho v bráne Parmy, jeden z obrancov loptu zblokuje do autu a bol z toho rohový kop, neskôr v 29 minúte po faule na Camoranesiho zahráva Del Piero priamy kop,ale triafa iba múr domácich.

Juventus nielenže mal  plné nohy práce v obrane, ale aj keď sa dostal do nejakej šance na rozohranie protiútoku, tak jeho prihrávky nemali presnosť a pri aktivte Parmy bolo jasné, že dnes to Juventus bude ma veľmi ťažké. V 31 minúte Morrone nebezpečne posiela loptu vedľa Buffonovej Brány,v zápätí sa Reginaldo po Corradiniho prihrávke dostáva v šestnástke do čistej šance a Buffon iba reflexívne vyráža. Potom Palladino posiela z ľavej strany sľubný center na Del Piera, ale Bucci je pozorný a šancu likviduje, bežala 36 minúta.V 39 minúte opäť hostia ohorzujú Buffona Corradiniho hlavičkou, ale Gigi zatiaľ nebezpečenstvo likviduje.

V Závere polčasu však prišiel prienik Reginalda s pravej strany do šestnásky, kde sa ho snažil Criscito a Zanetti zblokovať, Zanetti ho však poslal k zemi a rozhodca odpískal jasnú penaltu v prospech domácich, ktorú bezpečne premenil Gassbaroni  v 43 minúte. V závere polčasu sa teda Parma ujíma vedenia 1:0, treba ale povedať, že Parma bola v prvom polčase jasne lepším mužstvom a nepustila Juventus do žiadnej šance, jednoznačne Parma  mala viacero slubých šancí a Juventus len so štastím neprehrával väčším rozdielom

Druhý polčas: Do druhého polčasu do útoku prišiel Iaquinta miesto Del Piera,ktorý sa výrazne nepresadil spolu s Trezeguetom,Parma začala tak ako v prvom polčase v 47 min. páli Reginaldo, ale iba mimo, neskôr Corradini striela nad  v dobrej pozícii. V 57 min. prišla potom akcia domácich z pravej strany, keď Gassbaroni  posiela center na voľného Pisana, ktorý si spracuje hruďou a posiela loptu popri Buffonovi za jeho chrbát - 2:0, gól bol jednoznačnou chybou Grygeru, ktorý Pisana nepokryl, Ranieri ho potom aj striedal o pár minút a prišiel miesto neho Salihamidžič v 64 minúte, predtým ešte Nocerina striedal Tiago, bol to skvelý ťah Ranieriho, pretože znovu, všetci striedajúci hráči Juventusu sa pričinili o zvrat v tomto divokom zápase.

Juventus sa snažil o zvrat v zápase, najmä Camoranesi rozdával dobré lopty a Juventus zvyšoval tlak, dobre hral aj Iaquinta s o Salihamidžičom. V 76 minúte sa podarilo Juventusu znížiť na 2:1, po priamom kope Tiaga, keď na Legrottaglieho hlavičku bol Bucci krátky. Juventus cítil šancu  na zvrat  v zápase a v závere bol lepším mužstvom. Chiellini potom zbytočne videl červénú kartu za faul  na striedajúceho Morfea, ktorý bol na ihrisku pár minút, Chiellini sa na zemi zahnal po Morfeovi, ktorý ho držal prstami za bradu, rozhodca potom oboch po konzultácii z náhradným rozhodcom vylúčil za veľkých protestov najmä Morfea, spomalený záber ale jasne ukázal, že to bol on, ktorý začal túto šarvátku.

Juventus potom po krásnej akcii Salihamidžiča po pravej strane vyrovnal,keď Salihamidžič prešiel až do šestnástky, kde jeho centrovanú loptu Trezeguet  predĺžil na Iaquintu a ten zasunul loptu do brány i keď bol tiesnený obrancom - 2:2. Juventus ešte strelil góĺ Iaquintom, ale rozhodca ho pre faul Iaquintu neuznal  i keď to podľa mňa faul nebol. Juventus tak získal cenný bod, ktorý má pre nich cenu troch, Bianconeri ukázali bojovné srdce a dokázali zvrátiť prehraný zápas, v zápase  v ktorom sme videli množstvo  zvratov na jednej i druhej strane, videli sme rýchly a kvalitný zápas o priebeh ktorého sa pričinili obe mužstvá, v prvom polčase najmä Parma  a v závere druhého  zase Juventus... V závere bo lešte vylúčený Coly, za faul na Zanettiho. Daľší zápas čaká Juventus doma , s Palermom. FORZA JUVEEEE!!!!

Parma - Juventus 2:2 (1:0)
43' Gasbarroni (p.), 57' Pisanu - 76' Legrottaglie, 81' Iaquinta

Juventus: Buffon - Grygera (64' Salihamidzic), Legrottaglie, Chiellini, Criscito - Camoranesi, Nocerino (58' Tiago), Zanetti, Palladino - Del Piero (46' Iaquinta), Trezeguet
Lavička: Belardi, Birindelli, Zebina, Almiron
Trener: Ranieri

Červené karty:  78' Chiellini - 78' Morfeo, 92' Coly

Parma: Bucci - Coly, Falcone, Rossi, Castellini - Pisanu (77' Morfeo), Morrone, Cigarini, Gasbarroni (69' Dessena) - Reginaldo (87' Matteini), Corradi
Lavička: Pavarini, Zenoni, Parravicini, Paponi
Trener: Di Carlo