Serie A: Juventus-AS Rím 1-1
Sobota, 13 Listopad 2010 23:45    PDF Tisk Email

Sobotní šlágr mezi Juventusem a AS Řím skončil remízou 1:1. Všechny branky padly už v prvním poločase, kdy na Iaquintovu trefu odpověděl z pokutového kopu Francesco Totti...

Zraněními decimovaný Juventus zvolil pro utkání s Římem poněkud netradiční variantu dresů. Místo klasických černobílých proužkovaných dresů si oblékl čistě bílé dresy, AS Řím nastoupil ve svých typických barvách.

Pojďme však k samotnému zápasu. První nebezpečnější střelu vyslal na branku soupeře Fabio Quagliarella, měl to ale těžké, neboť byl ve složité pozici. Předvést se mohl i druhý "snajpr" Staré dámy Vincenzo Iaquinta, ten postupoval na Sergia úplně sám, jenomže brankář Giallorossi pohotově vyběhl, čímž zmenšil střelecký uhel, navíc sám Iaquinta se dostal do ostrého uhlu, takže akce skončila "jen" rohovým kopem.

Řím poprvé zahrozil až prostřednictvím Francouze Meneze, jeho ránu Storari úspěšně vytěsnil. O chvíli později pak pálil vedle Riise.

Další šanci měl znovu Juventus, Aquilani nikým neatakován v poklidu odcentroval a Quagliarella hlavou míč do branky nedostal. Ve 35. minutě už Juventus vedl, znovu byl klíčový Aquilaniho centr, ale to, co předvedl Iaquinta, bylo doslova fantastické. Útočník Juve trefil Aquilaniho centr rovnou bez přípravy a krásnou brankou poslal Juventus do vedení - 1:0. Odpověď Říma přišla na pořad dne až v závěru prvního poločasu. Už předtím se dožadoval pokutového kopu Mexes, jehož Chiellini nemilosrdně, avšak čistě připravil o míč, takže v tomto případě se penalta kopat neměla. Nicméně ve druhém případě už se penalta zahrávala, to když Tottiho volný přímý kop zasáhl ruku jednoho z hráčů ve zdi. Samotný kapitán penaltu bez problému proměnil a vyrovnal na 1:1.

Ve druhém poločase udávali tempo především domácí. Pepeho hezký centr našel Marchisia, jemuž na zadní tyči chyběl kousíček. Pepe byl i u dalšího gólového momentu, po kombinaci s Quagliarellou byl druhý jmenovaný ve stoprocentní příležitosti, avšak Mexes na poslední chvíli výtečným obranným zákrokem zachránil remízový stav. Skóre 1:1 se nezměnilo ani po dalším minisouboji Quagliarelly se Sergiem, brankář Říma byl zkrátka úspěšnější.

Juventus 1 - 1 Roma

G:Iaquinta 35 (J), Totti pen 45 + 4 (R)

Juventus: Storari; Sorensen, Bonucci, Chiellini, Grosso (Traore' 46); Pepe, Felipe Melo, Aquilani, Marchisio (Amauri 76); Quagliarella, Iaquinta (Del Piero 53)

Roma: Julio Sergio; Cassetti (Rosi 46), Burdisso, Mexes, Riise; Greco (Brighi 75), De Rossi, Simplicio; Menez; Vucinic, Totti (Borriello 68)

zdroj: eurofotbal.cz/Ondřej Linhart/, channel4.com, corrieredellosport.it