Serie A, 11. kolo: Brescia - Juventus 1:1
Napsal uživatel mirito    Čtvrtek, 11 Listopad 2010 20:42    PDF Tisk Email

Fotbalisté Brescie Calcio obrali o body dalšího giganta, přesněji turínský Juventus. Stará dáma ztratila remízou 1:1 čtvrté místo, které zaručuje start v předkole Ligy mistrů. Branky začaly padat až ve druhém poločase, na vedoucí trefu Quagliarelly odpověděl Diamanti.

Brescia zahájila utkání poměrně aktivním presováním, a to v úvodu dělalo Juventusu starosti. Navíc Diamanti přidal i koncovku a Marco Storari si připsal první zákrok. Zanedlouho se vyhnul ofsajdové pasti Andrea Caracciolo a obrana Juve měla štěstí. Samozřejmě bylo otázkou času, kdy s něčím podobným přijde Juventus. Fabio Quagliarella pak měl na kopačce velikánskou šanci, Pepe mu poslal skvostný pas a hlavičku Quagliarelly vychytal bravurním zákrokem Arcari.

Těžký zákrok musel vytáhnout i Storari, a to proti poměrně nenápadnému pokusu Edera. Brankář Staré dámy vytáhl střelu konečky prstů na rohový kop. Mimochodem proti svému bývalému celku nastoupil obránce Jonathan Zebina, a hned se mohl uvést gólem. Zebina dobře hlavičkoval, ale proti byl Storari.

V 69. minutě měl opět velkou šanci Quagliarella, Iaquinta mu poslal dobrou přihrávku, avšak italský reprezentační útočník se mohl začít radovat až o chviličku později. Dvě minuty na to totiž našel Grosso přesným pasem právě zmiňovaného Quagliarellu a jeho brance už nic nestálo v cestě - 1:0 pro Juventus. Vedení však nemělo dlouhého trvání, neboť hned vzápětí se postaral o parádní odpověď Diamanti - 1:1.

V závěru se ještě dožadoval pokutového kopu Andrea Caracciolo, avšak kvůli protestům byl pouze odměněn žlutou kartou. V nastaveném čase ještě netrefil branku Quagliarella. Zápas tedy skončil remízou 1:1, což je výsledek dobrý především pro domácí celek.

Serie A, 11. kolo: Brescia - Juventus 1:1, 10. november, Stadio Mario Rigamonti, Brescia

Góly: Quagliarella (70), Diamanti (72).