Serie A, 10. kolo - Juventus - Cesena 3:1
Napsal uživatel mirito    Pondělí, 08 Listopad 2010 07:20    PDF Tisk Email

Juventus navázal na poslední výhru a před zraky domácích fandů porazil 3:1 Cesenu. Utkání se přitom pro Bianconeri nevyvíjelo dobře, hosty poslal hned v úvodu do vedení Jimenez, ale ještě do poločasu se podařilo skóre otočit.

Cesena začala v Turíně velmi nebojácně, a první minuty patřili zcela hostům. Z přímého kopu vypustil nepříjemný projektil Parolo. Obrana Staré dámy a vůbec celý tým si dost koledoval. V 11. minutě se osud Juve naplnil, centr Giaccheriniho sklepl Schelotta na nikým nehlídaného Jimeneze, který otevřel skóre utkání. Cesena překvapivě vedla 1:0. Domácí jako by se nemohli z inkasované branky vzpamatovat, Giaccherini lehce obešel Sorensena, a pak nepřesně vystřelil.

Juventus se dostával do zápasu postupně, Aquilaniho střelu brankář Antonioli vyrazil na roh. Klíčovým okamžikem byl penaltový zákrok Pellegrina, hráč obdržel žlutou kartu a zahrával se pokutový kop. Alessandro Del Piero se v takovýchto momentech nemýlí a nezmýlil se ani teď - 1:1. Brzy na to se "božský" Alex prosadil podruhé, radost mu pokazil zdvihnutý praporek pomezního. Před koncem prvního poločasu utrpěli hosté dva nepříjemné direkt, tím prvním byla žlutá karta pro Pellegriniho, a tím druhým druhá branka Juventusu. Ve 43. minutě poslal Marchisio dobrý centr na Quagliarellu, a ten dal hlavou na 2:1 pro Juventus. Tímto výsledkem také skončil první poločas.

Ve druhém poločase si domácí výsledek hlídali, Cesena se i přes početní nevýhodu snažila, ovšem marně. Pohodu do řad Juventusu definitivně vnesla druhá branka a postarali se o ni střídající hráči. Salihamidžič poslal před branku dobrý míč a Iaquinta takovým přizvednutím překonal Antonioliho - 3:1 pro Juventus. Domácí už hostům nic nedovolili a mohou slavit důležité vítězství.

Serie A, 10. kolo: Juventus - Cesena 3:1, 7. novembra 2010, Stadio Olimpico Turín

Góly: (11’) Jimenez, (31’) Del Piero (pen.), (43’) Quagliarella, (87’) Iaquinta

JUVENTUS: Storari, Motta, Bonucci, Sorensen, Grosso, Pepe, Sissoko (56´ Felipe Melo – 76’ Salihamidzic), Aquilani, Marchisio, Quagliarella, Del Piero (56’ Iaquinta).

CESENA: Antonioli, Pellegrino, Von Bergen, Nagatomo, Lauro (76’ Ceccarelli), Schelotto (43’ Benalouane), Appiah, Parolo, Giaccherini, Jimenez, Bogdani (76’ Rodriguez).

Rozhodca: Romeo

Žlté karty: (3’) Motta, (37’) Appiah, (47)’ Bogdani, (47’) Sissoko, (30’) a (41’) Pellegrino
Červená karta: (41’) Pellegrino

zdroj: eurofotbal.cz, juventus.com