Serie A - 9. kolo: AC Miláno - Juventus 1:2
Napsal uživatel mirito    Neděle, 31 Říjen 2010 10:13    PDF Tisk Email

Juventus vrátil Milánu poslední porážky a dnes na San Siru překvapivě zvítězil 2:1. Skóre utkání otevřel Fabio Quagliarella a ve druhém poločase zvyšoval Alessandro Del Piero. Jediný zásah domácích Rossoneri měl na svědomí Zlatan Ibrahimovič.

Vše přitom mohlo začít lépe pro Milán, v 7. minutě měl ideální příležitost Ibrahimovič, jenže trefil břevno Storariho branky. Zato přišel ve 24. minutě trest, Paolo De Ceglie posadil míč na hlavu Quagliarelly a Juventus vedl na San Siru 1:0. Vyrovnání mohlo přijít po přímém kopu Andrey Pirla, jenže se tak nestalo. Po půlhodiny hry musel kvůli zranění opustit hrací plochu Bonera, nahradil jej Abate. Také na druhé straně došlo k brzkému střídání, zranil se De Ceglie a na plac přišel Simone Pepe. Do konce poločasu mohla Stará dáma zvýšit vedení, Abbiati ale předvedl fantastický zákrok a zasloužil se o to, že Milán prohrával jen o jednu branku.

AC začalo ve druhém poločase náporem, Ibrahimovič měl dost času, jenže míč do sítě nepropasíroval. V 66. minutě přišel pro Milán další šok, Antonini chyboval, čehož využil Sissoko a z druhé vlny se přesně trefil Alessandro Del Piero - 2:0 pro Juventus.

Domácí to měli těžké, ale nevzdávali se. Robinho nebezpečně vypálil, ovšem branku netrefil. V 77. minutě mohl zpečetit výhru Juve Fabio Quagliarella, stejně jako Robinho na druhé straně také minul. Další šanci zápasu měli Rossoneri, stoper Papastathopoulos ve vzduchu přestřelil a v zápalu hněvu ještě povalil Mela na zem, potrestán však nebyl. Milán nakonec utkání ještě pořádně zdramatizoval, Ibrahimovič zužitkoval své tělesné proporce a hlavičkou snížil na 1:2.

Snaha vyrovnat se dostavila okamžitě a Juventus musel přežít několik nepříjemných závaru. V nastaveném čase neskončila brankou střela Seedorfa a o chvíli později se marně dožadoval odpískání pokutového kopu střídající Inzaghi. Superpippo sice faulován byl, jenže přihrávku přebíral v ofsajdu. Juventus už vedení nepustil a zvítězil trochu překvapivě 2:1.

Serie A, 9. kolo: AC Miláno - Juventus 1:2, sbota 30.10.2010, 20.45hod, San Siro, Miláno

Góly: Quagliarella (23), Del Piero (65), Ibrahimovic (81).

MILANO: Abbiati; Bonera (Abate 34), Nesta, Papastatopoulos, Antonini; Gattuso, Pirlo, Boateng; Robinho; Pato (Inzaghi 75), Ibrahimovic.

JUVENTUS: Storari; Motta, Bonucci, Legrottaglie, De Ceglie (Pepe 40); Martinez (Sissoko 55), Felipe Melo, Aquilani, Marchisio; Del Piero (Amauri 85), Quagliarella.

Rozhodca: Rocchi z Florencie

Žlté karty: Melo (35), Boateng (38), Pirlo (45), Pepe (51)

zdroj: eurofotbal.cz, juventus.com