Serie A, 2. kolo - Juventus - Sampdoria 3:3
Napsal uživatel mirito    Neděle, 12 Září 2010 17:53    PDF Tisk Email

Juventus si v novej sezóne 2010/11 pripísal prvý bod do priebežnej tabuľky Serie A keď v divokom, ale pohľadnom zápase remizoval na domácom Stadio Olimpico so Sampdoriou 3:3...

Oba tími nastúpili s formáciou 4-4-2, Juventus v identickej základnej jedenástke ako proti Bari a Sampdoria sa musela tentokrát zaobísť bez ich super strelca Gianpaola Pazziniho.

Prvú šancu zápasu mal Cassano, ktorý po akcii Semioliho a Dessenu z blízka netrafil bránu. Na opačnej strane Juventus mal prvú skutočnú šancu, podobnú ako predviedli hráči súpera, keď Pepe dal peknú loptu Krasićovi no ten už bol vo veľmi veľkom uhle a Curciho v bráne Sampdorie veľmi nevystrašil.

Lopta sa prelievala z jednej stranu na druhú, Sampdoria mala minimálnu prevahu ale viac hrozila. Po 20. minútach inak veľmi dobre hrajúci Felipe Melo stratil rovnováhu v stredovom kruhu, pošmykol sa a Blucerchiati mali obrovskú šancu, keď samostatný nájazd Pozziho vychytal Storari.

Hostia v prvom polčase dominovali v držaní lopty, ale finálnu šancu si nevedeli vypracovať. V drese Juve sa trápili Krasić s Pepem, pred koncom polčasu si zmenili miesta na krajoch a hneď ožili.

Avšak udrelo na druhej strane, keď veľmi dobre hrajúci Cassano po peknej akcii naservíroval loptu na vrch šestnástky a Pozzi veľmi peknou strelou po zemi nedal Storarimu šancu a Sampdoria viedla 0:1.

Potom na druhej strane hrozil kapitán Alessandro Del Piero, keď po priamom kope vystrašil Curciho v bráne súpera no lopta minula tyč len o centimetre. Pre koncom polčasu si spománaní Krasić s Pepem vymenili strany, Krasić išiel naľavo. Juve rozohral akciu v strede ihriska, k lopte sa dostal Del Piero ktorý pekne nacentroval na Krasić, ten spätne hlavou na nabiehajúceho Marchisia, ktorý dorazil loptu za chrbát Curciho a vyrovnal na polčasových 1:1.

Juventus otvoril druhý polčas s väčšou snahou o strelenie gólu, hráči pôsobili živšie a darila sa im aj kombinácia. V druhom polčase vynikajúco hrajúci Krasić perfektne odcentroval ponad hráčov Sampdorie, Curci ešte prvú akciu zachránil bravúrne na bránkovej čiare, ale dorážku od dvojice Pepe-Quagliarella už nie, a tak Pepe strelil vedúci gól na 2:2. Hneď v zápätí už mohlo byť 3:1 keď z priameho kopu opäť úradoval Del Piero, ale bránu minul zas o centimetre.

Keď už sa zdalo, že Juve pridá druhý gól, pretože zatlačil a mal dobré šance, dokonca krasić išiel sám na bránu udrelo na opačnej strane, keď výbornú dlhú prihrávku od Palomba spracoval Cassano a pravou nohou prestrelil Storariho, v 65. minúte bolo 2-2.

Juventus bol však stále nebezpečný, Pepe v druhom polčase výrazne ožil, pekne potiahol akciu po ľavej strane, jeden na jedného prestrelil obrancu nastrelil žrď a Quagliarella do prázdnej brány dorazil na 3:2 pre Juve. Bianconeri mali však deň otvorených dverí v obrane, Marilungo poľahky urobil De Ceglieho odcentroval a Pozzi si medzi dvoma stopérmi Juve pekne nabehol a hlavou vyrovnal na konečných 3:3.

Potom sa ešte na ihrisko dostal Grygera, ktorý nahradil Mottu, debut si odbil aj Aquilani, ktorý nahradil veľmi dobre v druhom polčase hrajúceho Krasića a na ihrisko sa dostal aj Iaquinta, ktorý striedal Pepeho. Striedania nepriniesli nič a tak sa zápas skončil remízou. Na konci sa ešte trochu iskrilo, ale nič vážne sa neudialo, iba Melo dostal žltú kartu.

Juventus 3 - 3 Sampdoria

G:Pozzi 36, 73 (S), Marchisio 43 (J), Pepe 50 (J), Cassano 61 (S), Quagliarella 67 (J)

Juventus: Storari; Motta (Grygera 76), Bonucci, Chiellini, De Ceglie; Krasic (Iaquinta 78), Felipe Melo, Marchisio, Pepe (Aquilani 78); Del Piero, Quagliarella

Sampdoria: Curci; Zauri, Gastaldello, Lucchini (Volta 79), Ziegler; Semioli (Marilungo 69), Palombo, Dessena, Koman (Obiang 58); Cassano, Pozzi

zdroj: vlastný, goal.com/en, tuttosport.com