Serie A: Juventus - Inter 1:1
 ČLÁNEK DOKONČEN.Je za námi další Derby d'Italia . Zápas měl příchut toho, že proti sobě nastoupili nováček proti mistrovi , na hřišti to ale znát nebylo. Střetli se dva naprosto vyrovnaní soupeři , kteří si to určitě rozadjí o závěrečné scudetto. Utkání skončilo remírou 1:1 . První gol dali hosté po úniku Cruze , domácí však v druhém poločase vyrovnali po tečované střele Camoranesiho.

ZDE MÁTE JEŠTĚ PODROBNĚJŠÍ ČLÁNEK O UTKÁNÍ

Do utkání nastoupil Juventus bez Iaquinty a Tiaga , jako pravý záložník nastoupil výborně hrající Palladino , střed tvořili Zanetti s Nocerinem a nalevo Nedvěd. V útoku Treza s Alexem. Inter hrál v optimální sestavě, nehrál však Crespo, protože v útoku dostal přednost Cruz.

Hned od začátku bylo jasné , že utkání bude vyrovnané . Hrálo se v obrovském tempu , bohužel nasazení vystřídalo fotbalovost . I přesto se však v prvním poločase vytvořilo pár slibných šancí na obou stranách. Nejprve vystřelil z trestného kopu Del Piero , Cesar chytil . Následně měl šanci Nedvěd, poté co si povodil dobrým zpracováním Cordobu , ale pálil metr vedle pravé tyče Interu. Poté mě stejný hráč další dvě šance z delší vzdálenosti , bohužel oboje nad. Na druhé straně zase byl před Buffonem Ibrahimovič.

Utkání také uškodilo neschopnost pomezních rozhodčích, kteří na obou stranách mávali i hraniční a neexistující ofsajdy a rozkouskovávali tak hru .  První gol přišel v 41. minutě. Cruz si na prsou ideálně zpracoval míč a sám před Buffonem si poradil . Gigiho prostřelil po jeho levici a Inter tak vyhrál poločas 1:0 . Musíme se zmínit , že za gol mohl Legrottaglie, protože neudržel obrannou zonu a špatně vystoupil proti Cruzovi. Poločas tedy 0:1 pro Inter.

Jestliže první poločas byl vyrovnaný , pak deuhý byl zcela v režii Juve . Bianconeri se tlačili do útoku , velké šance se však nerodili . V 55. minutě dostal Nedvěd žlutou kartu po faulu na Figa a následně byl Čech vystřídán. Ranieri se obával červené karty . Zvrat v utkání přišel v 70. minutě kdy Camoranesi vystřídal dobře hrajícího Del Piera . Mauro hned připravil šanci pro Iaquintu , tomu ale střelu zablokoval Samuel . V 77. minutě pak ale přišel čas znovu pro Camoranesiho . Ten z vápna vystřelil , míč ještě lízl Samuela a golman Cesar už na změnu směru nedokázal zareagovat. 1:1.

Poté měl šanci střídající Suazo , ale golman Buffon podržel svůj tým stejně jako u střely Ibrahimoviče. V závěru bylo utkání rozkosuskované , zajímavé bylo souboje Chiellini s Ibrou . Oba kohouti hráli celý zápas na sebe a za těch 90 mint k sobě vytvořili značný odpor , který vyvrcholil menčí potyčkou na konci zápasu . Juventus tak vybojoval slušný bod proti vedoucímu Interu a v tabulce se propadl na čtvrté místo.

_________________________________

VIDEA ZDE

Juventus - Inter 1:1 (0:1)
77' Camoranesi - 41' Cruz

Juventus (4-4-2): Buffon - Grygera (77' Zebina), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Palladino, Nocerino, Cristiano Zanetti, Nedved (61' Iaquinta) - Del Piero (70' Camoranesi), Trezeguet
Náhradníci: Belardi, Birindelli, Salihamidzic, Tiago
Trener: Ranieri

Inter (4-4-2): Julio Cesar - Maicon (85' Dacourt), Cordoba, Samuel, Chivu - Figo (62' Burdisso), Javier Zanetti, Cambiasso, Cesar - Ibrahimovic, Cruz (65' Suazo)
náhradníci: Orlandoni, Maxwell, Solari, Crespo
Trener: Mancini

Žluté karty: 9' Nocerino, 18' Figo, 55' Nedved, 66' Burdisso