Séria A: Juventus - Empoli: 3:0
 aktualizováno. Po kontroverznom zápase Bianconeri v Neapole minulý víkend,kde ich po chybných verdiktoch rohodca Bergonzi poškodil a Juventus prehral 3:1,vo včerajšom večernom dueli na Stadio Olimpico,Turínčania ukázali,že na tento zápas rýchlo zabudli a porazili Empoli hattrickom Trezegueta 3:0.V niekoľko hodinovom predstihu  tak mohli  osláviť 110 výročie klubu.

Tréner Ranieri mal k dispozícii oklieštené mužstvo o niekoľkých potrestaných hráčov z minulých zápasov,preto dostali príležitosť aj hráči z lavičky.Do zostavy sa vrátil aj mladý Criscito,nastúpil v strede obrany a predviedol veľmi kvalitný výkon a je otázkou času,kedy sa tento mladík usadí v zostave Bianconeri nastálo.Stred zálohy dostal za úlohu dirigovať Tiago,pre ktorého to bol iba druhý štart v sezóne a tejto úlohzy sa zhostil tiež dobre,hráč,ktorý má šancu pravideľnejšie hrávať, ak mu tréner Ranieri dá viac príležitostí a dôvery.

Prvý polčas: Na poloprázdnom Stadio Olimpico,tak mohol začať zápas plný očakávania, v ktorom Bianconeri chceli naplno bodovať.Aktívnejšie začali domáci,ktorí od začiatku dali najavo,že dnešný zápas bude v ich réžii.Na začiatku zápasu sa im vkradla na kopačky aj nervozita hra sa im najmä v koncovke až tak nedarila.S pribúdajúcimi minútami sa však hra upokojila.Celkovo prvý polčas nepriniesol vyložené šance na jednej či druhej strane, Empoli Buffona vážnejšie neohrozili a Gigi bol takmer bez práce.Juventus mal prvú lepšiu šancu v 11 minúte po rohovm kope Palladina lopta  sa dostala do šestnástky až k Criscitovi,ktorého strela končí v náručí Balliho. O päť minút spravil brankár Balli kiks ,ale Tiago šancu nevyužil.Na strane druhej potom Saudati mal šancu a striela do bočnej siete Buffonovej brány.V 28 minúte prišiel faul na Trezegueta na hranici šestnástky,k lopte sa postavil Iaquinta,ktorý poslal nebezpečnú prízemnú strelu pomedzi múr,takže Balli mal s touto strelou menšie problémy,ale loptu kryl.K výraznejším šanciam už v priebehu polčasu neprišlo,mužstvá odchádzali do šatní po bezgólovej remíze

Druhý polčas: Juventus nastúpil do druhého polčasu v nezmenenej zostave a od úvodných minút pritlačili mužstvo Empoli, postupne zvyšovali tempo hry dobre kombinovali a začali prichádzať aj šance.Veľmi dobre v drese Bianconeri hrali Criscito,Molinaro,Grygera ale i Tiago a mladý Palladino,ktorý patril  včera medzi najlepších hráčov.Práve to bol Palladino,ktorý poslal krásnu prihrávku na Trezegueta,za obranu Empoli,kde David si prihrávku spracúval na hrudi a keď sa chystal zakončiť vo vyloženej šanci,tak brankár Balli ho atakoval a Celi odpískal jasnú jedenástku pre Juventus.Exekútorom bol sám Trezeguet,ktorý bez problémov posiela loptu za chrbát Balliho v bráne Empoli a Juventus sa ujíma vedenia 1:0.Bol to už 8 gól Davida,v tejto sezóne,BRAVO DAVID.Po tomto góle Juventus ešte viac zvýšil na dôraze a zatlačil hostí na svoju polovicu.Ranieri potom poslal na ihriskov 59 minúte Del Piera miesto Iquintu,ktorý sa prílioš nepresadil. V 62 minúte potom prišiel faul na Salihamidžiča,ktorý potiahol loptu z pravej strany,na bočnej strane šestnástky bol faulovaný a loptu si postavil Tiago,priamz voľný kop zahrával Tiago,ktorý poslal pekný center do šestnástky a Trezeguet nezaváhal,prudkú hlavičku posiela tesne pod brvno Balliho brány,takže zvyšuje stav na 2:0 pre Juventus.Trezeguet znova preukázal aký je nebezpečný útočník už niekoľko rokovv drese Juventusu a svojím 9 gólom v sezóne zvýšil vedenie domáceho mužstva.Empoli sa nezmohlo na väčší odpor a v podstate iba bránilo.Daľšia pekná akcia prišla V 70minúte,keď Palladino posiela prihrávku na Del Piera,ktorý prenikol až do šestnástky Empoli,tam sa figliarskz zbavil obrancu a prihráva voľnému Tiagovi,ktorý z prvej, nebezpečne páli ľavačkou na bránu,brankár Empoli mohol byť rád,že lopta neskončila v sieti,loptu s námahou  vyrazil pred seba,kde číhal famózny David a odrazenú loptu pohodlne zasunul do brány a zvyšuje na 3:0.Treze strelil 10 gól v sezóne a 150 v drese Juventusu a mohol  tak toto malé jubileum osláviť. Malé jubileum oslávil aj Del Piero,ktorý včera odohral 528 zápas v drese Juventusu a vyrovnal tak rekord Furina  na druhom mieste historických tabuliek Juventusu.Ranieri potom dal príležitosť aj Camoranesimu a Marchionnimu,ktorí sa vrátili do mužstva po dlhších zraneniach.V 83 minúte mladý talent Giovinco,bývalý hráč Juventusu,vyzvŕtal Birindelliho s Grygerom a ohrozil Buffona strelou,Empoli dohrávalo zápas o deviatich,keď sa zranil Balli v bráne a musel ho nahraidť útočík Saudati. Zápas sa napokon skončil výsledkom 3:0,v prospech Juventusu.

Mužstvo sa môže teda pripraviť na  daľší dôležitý zápas,ktorý ich čaká cez víkend,keď  doma privítajú lídra tabuľky mužstvo Interu,ktrorý je úhlavným nepriateľom Turínčanov,preto je tento zápas veľmi očakávaný nielen samotnými médiami,ale hlavne hráčmi Bianconeri, pretože by mužstvo Interu chceli za ich nedávne výroky poraziť a dokázať,že Juventus patrí do Série A,preto im budeme v tomto zápase držať palce a dúfať,že uhrajú dobrý výsledok.FORZA JUVEEEEE.

________________________________

Juventus - Empoli 3:0
51' Trezeguet (pen.), 62' Trezeguet (asistence Tiago), 70' Trezeguet
Juventus (4-4-2): Buffon - Birindelli, Grygera, Criscito, Molinaro - Salihamidzic (85' Marchionni), Zanetti, Tiago, Palladino (73' Camoranesi) - Trezeguet, Iaquinta (59' Del Piero)
Empoli (3-4-2-1): Balli - Raggi, Marzorati, Piccolo - Marianini (55' Giovinco), Marchisio, Moro, Tosto - Antonini (63' Abate), Vannucchi (65' Volpato) - Saudati