9. kolo: Neapol - Juventus 3:1
 AKTUALIZOVANO O DOWNLOADY A POPIS BRANEK A AKCÍ. V 9. kole nejvyšší italské soutěže se zrodila druhá prohra Bianconeri. Juventus nestačil na domácí celek Neapole .  Tato prohra musí fanouška Juventusu hodně štvát , protože velkou měrou se o výsledek zasloužil i rozhodčí Bergonzi , který za stavu 1:1 písknul proti Juventusu dvě sporné penalty .

V prvním poločase gol nepadl , hra byla hodně o bojovnosti a opravdu vyložených šancí bylo pomálu. Hra se začala otvírat až ve druhém poločase.

Opět se také trefil Del Piero , ten dnes otevíral skore na 0:1 pro Juventus v první minutě druhého poločasu.Bylo to po krásné akci Palladina, který míč naservíroval Alexovi přímo před bránu a kapitán to měl už lehké 0:1

Bohužel už o čtyři minuty později přišlo vyrovnání , kdy golem ze hry vyrovnal domácí záložník Gargano . Při tomto momentu se ukázala naivita obránců Juventusu , Gargano totiž prošel přes tři naše beky až do malého vápna a Buffon pak neměl šanci 1:1

Juventus měl po vyrovnání šance ( Trezeguet hlavičkoval jen doporostřed brány ,  ,ale všechnu naději nám vzal rozhodčí . V 17. a  25. minutě druhého polačasu foukl dvě VYMYŠLENÉ penalty proti Juventusu , obě s přehledem proměnil bek Domizzi .  Při prvním "penaltovém zákroku" naprosto čistě odebral míč Gorgio Chiellini .  Při druhém omylu rozhodčího Zalayeta vlítl do vápna Juventusu a Buffon vyrazil proti němu skluzem. Zalayeta si však míč ukop a tak mu nezbývalo než jít do souboje s Buffonem a s umem herce vybojovat penaltu . (podle záznamu se Buffon Zalayety vůbec nedotkl )

Psichycky položený Juventus už nedokázal odpověděť žádným golem .  To vše určitě velmi rozhněvalo Claudia Ranieriho , který ale nemohl svým hráčům nic vytknout, protože měl zákaz koučování a seděl tak jen na tribuně.   Určitě se musíme zamyslet nad dnešním výkonem rozhodčího . Bud nikoho nechtěl poškodit a chyby vyplynuli z jeho umu, takže v Serii A nemá co dělat . V druhém případě je možné , že na Juventus někdo žárlí a v zákulisí pořádně zatáhl za provaz a nedovolil tak Juventusu jít do čela.

NAPOLI - JUVENTUS (0-0) 3-1

BRANKY: 1' dp. Del Piero, 4' dp. Gargano, 17' e 25' dp. Domizzi (obě z penalty)

NAPOLI: Iezzo; Cupi, Cannavaro, Domizzi; Garics (38' dp Contini), Hamsik, Gargano, Blasi, Savini; Lavezzi (33' dp Calaiò), Zalayeta (45' dp. Sosa)
Náhradníci: Gianello, Montervino, Bogliacino, De Zerbi
Trenér: Reja

JUVENTUS: Buffon; Grygera (30' dp. Marchionni), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro; Salihamidzic, Nocerino, Almiron (42' dp. Tiago), Palladino (35' dp. Iaquinta); Del Piero, Trezeguet
Náhradníci: Belardi, Birindelli, Criscito, Zanetti
Trenér:  Damiano