Seria A: Tavolini-Juventus 2-0
Sobota, 17 Duben 2010 12:08    PDF Tisk Email

Slavné Derby D’Italia ovládl Inter Milán, ten vyhrál po brankách Maicona a Eto’a 2:0 a minimálně do neděle se posunul do čela ligy. Juventus si porážkou znovu zkomplikoval boj o čtvrté místo. Klíčový okamžik celého utkání se odehrál v prvním poločase, kdy byl vyloučen reprezentační záložník Mali a Juventusu Sissoko...

V první šanci utkání se ocitl Alessandro Del Piero, jeho střelu však Julio Cesar vyrazil. Činil se i na druhé straně Gianluigi Buffon, střela Motty byla gólová, nicméně Buffon ukázal, že i po zranění patří k světové extratřídě. Ve 37. minutě přišel vůbec klíčový moment celého utkání, Sissoko ve skluzu fauloval Javiera Zanettiho za což obdržel druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Interu se tak naskytla skvělá příležitost přesilové hry. První poločas byl sice "nahoru dolu", nicméně kýženou branku utkání nepřinesl. Bianconeri přežili konec poločasu bez úhony.

Druhý poločas začal dobrou příležitostí Samuela Eto’a, který sice postupoval sám na Buffona, jenže zakončení se mu vůbec nepovedlo, neboť kamerunský ostrostřelec přestřelil. Také další šanci měl na svědomí domácí Inter, Maicon přihrával Militovi, jenže ten dekozál ve vyložené šanci trefit míč. Také Juventus měl zajímavou příležitost, i přes oslabení se dostal ke gólové hlavičce Fabio Cannavaro, Cesar byl však na místě. Neujala se ani hlavička Samuela a ani střela Stankoviče. Lepší Nerazzurri nespasil ani Diego Milito, ten byl hlavičkou blízko první branky, zblízka ale minul. Stará dáma držela nerozhodný stav až do 75. minuty, pak si totiž s míčem pohrál Maicon a přesnou střelou otevřel skóre utkání - 1:0 pro Inter Milán.

Juventus toho po inkasované brance příliš nepředvedl, přeci jenom hrál v oslabení a navíc měl i nadále štěstí. Po střele Maria Balotelli se ozvala branková konstrukce! V závěru utkání přidal druhou rozhodující trefu Samuel Eto’o, psala se už 90. minuta, když kamerunský útočník využil přihrávky spoluhráče a trefil odkrytou branku - 2:0 pro Inter Milán. Druhá branka způsobila velkou radost trenéra Mourinha a celkové vítězství Interu 2:0.

Inter 2-0 Juventus