Seria A: Juventus - Udinese 1-0
Pondělí, 23 Listopad 2009 13:37    PDF Tisk Email

Samir Handanovič musel už v 5. minutě prokazovat své kvality, tvrdou ránu Diega ze střední vzdálenosti efektivně vyrazil. Další zákrok si slovinský brankář připsal za dalších pět minut, to tentokrát vychytal mladého Sebastiana Giovinca. Juventus byl lepším týmem, po půlhodině hry se ocitl po centru Camoranesiho sám před brankou Amauri, ale míč jen lehce trefil do náruče Handanoviče. Udinese si jedinou šanci prvního poločasu vypracovalo až v závěru, po pohledné kombinaci zakončoval Isla a dokonce vstřelil gól, který však pro ofsajdové postavení neplatil. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Úvod druhého dějství vyšel lépe Staré dámě, která otevřela skóre utkání. Caceres z pravé strany poslal míč před branku, kde stál osamocený Fabio Grosso, jenž se zblízka nemýlil - 1:0 pro Juventus. Domácí měli i další šance, kombinaci s Diegem zakončil Mohammed Sissoko, avšak přestřelil. Po hodině hry poprvé pořádně prověřil brankáře Buffona útočník Floro Flores, který ostře vypálil, a ačkoliv šla jeho střela doprostřed branky, Buffon s ní měl jisté potíže. Juventus chtěl co nejdříve přidat druhý gól, který by tým uklidnil. Blízko k němu měl Camoranesi, jehož technickou střelu Handanovič s potížemi vytáhl nad břevno. V nastaveném čase vložili hosté veškeré úsilí do ofenzívy, ovšem ve vápně se nenašel nikdo, kdo by po závaru dotlačil míč do branky. Turínští vedení 1:0 uhájili.

Juventus 1 - 0 Udinese

Gól: Grosso 51

Juventus: Buffon; Caceres, Cannavaro, Chiellini, Grosso; Poulsen, Felipe Melo (Sissoko 52); Camoranesi, Diego (De Ceglie 86), Giovinco (Del Piero 52); Amauri

Udinese: Handanovic; Basta, Zapata, Coda, Lukovic; Inler (Sammarco 83), D'Agostino, Asamoah; Lodi (Romero 57), Floro Flores, Isla (Corradi 87)

zdroj: eurofotbal.cz/Ondřej Linhart/, channel4.com, tuttosport.com