Seria A: AS Rím - Juventus 1-3
Neděle, 30 Srpen 2009 16:24    PDF Tisk Email

Stará Dáma porazila AS Řím na jeho půdě 3:1 a zůstává neporažena, naopak Giallorossi jsou i po druhém kole bez bodu. Za hosty se trefili letní posily - Diego a Felipe Melo...

První velkou příležitost v utkání vymyslel Diego, na jeho volný přímý kop si naskočil Chiellini a brankář Sergio vyrážel na rohový kop. Aktivnější Juventus šel v 25. minutě do vedení. Brazilec Diego ukázal proč si jej vedení přivedlo jako náhradu za Pavla Nedvěda. Diego oloupil o míč chybujícího Cassettiho, následně uprchl celé obraně Říma a technickou střelou poslal Starou Dámu do vedení - 0:1. Vlci příliš dlouho na vyrovnání nečekali, překvapivě rychlá rozehrávka se dostala k De Rossimu, a ten napálil míč nechytatelným směrem na branku Buffona - 1:1. Juventus ale hrál lépe a ještě do poločasu mohl znovu vést. Nečekaná střela Amauriho skončila na tyčce.

Druhý poločas začal lépe pro domácí AS Řím, kapitán Francesco Totti totiž šel sám na Buffona, v souboji dvou italských hvězd vyšel lépe brankář Juventusu. Velkou příležitost měl na druhé straně Amauri, který z blízkosti neprostřelil brankáře Vlků. Dobrou individuální akcí se o chvíli později blýsknul Iaquinta, ten se v rychlosti zbavil De Rossiho, následně se prodral až k Sergiovi, ale branku přestřelil. Juventusu se aktivita vyplatila v 68. minutě, Diego rozkmital své nohy a střelou přes obránce Mexese zaznamenal druhý gól v utkání. Francouzský obránce ve službách Římského AS mohl vzápětí vyrovnat, z rohového kopu se trefil hlavou, nicméně branka nebyla pro údajný faul uznána. Juventus měl stále více šancí, ale když se Řím dostal do šance, stálo to za to. Tottiho střela totiž orazítkovala tyč.

Místo vyrovnání nakonec přišel třetí gól Juventusu. A trefila se další letní posila, brazilec Felipe Melo střelou k tyči uzavřel skóre tohoto utkání. Juventus vyhrál na Olympijském stadionu 3:1.

AS Rím - Juventus 1-3

góly: Diego 25, 67 (J), De Rossi 34 (R), Melo 93 (J)

Roma: Julio Sergio; Cassetti, Mexes, Burdisso, Riise (Vucinic 71); Taddei (Tonetto 46), De Rossi, Pizarro; Perrotta (Cerci 80); Menez, Totti

Juventus: Buffon; Grygera, Cannavaro, Chiellini, De Ceglie (Legrottaglie 74); Tiago, Felipe Melo, Marchisio (Camoranesi 62); Diego (Poulsen 85); Iaquinta, Amauri

žlté karty: 15’ Tiago, 19’ De Rossi, 34’ Taddei, 44’ Marchisio, 81´Grygera

Rozhodca: Rocchi

zdroj: eurofotbal.cz/O.Linhart/, channel4.com, tuttosport.com, corrieredellosport.it