Séria A: Juventus vs Udinese 0 : 1 (aktulizováno)
 Juventus sa vrátil na Stadio Olimpico po troch týždňoch,keď v úvodnom kole Série A porazil vysoko mužstvo Livorna a dva týždňe po ich výhre v Cagliari.Po včerajšom meraní síl,si Bianconeri môžu zapísať prvú prehru,na Stadio Olimpico v Sérii A, po ich návrate medzi elitu a tým aj stratu vo vedení ligovej súťaže,jediným mužstvom,ktoré zatiaľ naplno boduje a ešte v Sérii A nezaváhalo,je mužstvo AS Roma,s ktorým sa v daľšom  kole stretne práve Juventus, na ich pôde.Udinese sa prišlo do Turína rehabilitovať,potom ako v poslednom ligovom kole prehrali doma vysoko s mužstvom spod Vezuvu.Juventus napokon prehral tesne 0:1, po slabom výkone, gólom Di Nataleho,ktorý potvrdil dobrú formu z reprezentácie Azurri.

Tréner hostí Marino oproti dvom prvým zápasom mierne zmenil zostavu svojho mužstva,ale útočný trojzáprah zostal nezmenený s Quagliarellom,Asamoahom a Di Natalem na hrote. Ranieri poslal na ihrisko jedenástku,ktorá prakticky hrala aj v prvých dvoch zápasoch.Do obrany sa po zranení vrátil Birindelli,do zálohy nastúpil už aj Camoranesi,útok tvorili Trezeguet s Del Pierom,Vincenzo Iaquinta,ktorý prišiel v lete  práve s Udinese,ostal na ľavičke.Zápas sa teda mohol začať,prvých 20 minút bolo na obidvoch stranách vyvážené s rovnakými šancami a niekoľkými rohovými kopmi,ktoré zamestnávali Buffona a Handanoviča na strane druhej.Juventus bol živší,najmä Trezeguet a Del Piero sa snažili o zvrat,druhý menovaný nastrelil žrď,ale rozhodca predtým pískal.Hostia odpovedali po ľavej strane Di Natalem a Asamoahom,ktorý pálil nad.V 23 minúte mali Bianconeri hneď dve šance,v krátkom slede po sebe,najprv Chielliniho strelu likvidoval Handanovič a potom dlhý pas  Nedvěda smerom k Del Pierovi,ktorý bol rýchlejší ako brankár a bránu minul.V 30 minúte sa sám smolne zranil Camoranesi a prišiel Nocerino.Hra na obidvoch stránach nebola nijako oslnivá,Juventus pôsobil unaveným dojmom,nedarili sa mu rozohrávky,v strede poľa bol neistý aj Almiron.Svetlým momentom Juventusu v zápase ,boli iba priame kopy Del Piera,ktorý patril v mužstve domácich medzi najlepších hráčov.Prvý volny kop Del Piera skončil na tyči, potom prinútil Handanoviča loptu vyraziť o dorážku sa snažil Chiellini,lenže padol a reklamoval u rozhodcu faul,začo zbytočne videl žltú kartu.Polčas sa skončil po trojminútovom nadstavení 0:0.Juventus cítil,že si zaslúžili streliť gól.Druhý polčas sa začal s rovnakými hráčmi,zatiaľ sa nestriedalo.Na začiatku druhej časti hry,to bolo však mužstvo Udinese,ktoré pohrozilo v 47 minúte,keď Dossena sklepával loptu na Di Nataleho a ten prehlavičkoval Buffona a bolo 0:1,pre Udinese,gól šiel aj tochu na vrub Buffona,ktroý zbytočne vybehol a Di Natale ho vlastne hlavou preloboval.Obrana Bianconeri mala na tom svoj podiel a zdá sa,že tento problém Ranieri nevyrieši tak ľahko,Turínčania sa budú musieť v tejto činnosti o mnoho zlepšiť.Ranieri potom po 11 minách v druhom polčase stiahol Trezegueta a Zanettiho,na ich miesta prišiel Iaquinta a Tiago,ktorý mal za úlohu zrýchliť hru v strede poľa.Potom prišla veľmi dobrá šanca Nedvěda,ktorý však z blízka posiela loptu nad bránu Udinese.Udinese veľmi pozorne bránilo,najmä stred bol včera pre Juventus nepriechodný,ale v útoku taktiež vedeli pohroziť Buffonovi,ktorý mal štastie pri úniku Asamoaha,ktorý v 62 minúte triafa tyč.Asamoaha potom nahradil Floro Flores.Del Piero znovu skúšal priamy kop,ten však šiel tentokrát nad.V 75 minúte po prieniku Nocerina,takisto sa nič nemenilo,bol v šestnáske atakovaný,ale Farina jedenástku neodpískal.O pár minút na to Juventus kopal priamy kop,ktorý skončil na múre.Iaquinta potom síce skóroval,ale rozhodca odpískal útočný faul Iaquintu,takže protesty boli zbytočné,spomalený záber úkazal,že rozhodnutie bolo správne.Juventus vedel,že to nie je ich deň.Tréner Marino,taktiež striedal,prišli Pepe a Lukovič.Pre Juventus prišiel ešte jeden priamy kop,ktorý Del Piero posiela tentoraz do brvna,takže napokon Udinese zvíťazilo vo veľmi priemernom zápase gólom Di Nataleho 0 : 1 a podarilo sa im v tomto zápase rehabilitovať,po vysokej prehre s Neapolom.Naopak Juventus podal slabý výkon,keď viazla najmä presná rozohrávka,útok si nevytvoril vyložené šance a striel na bránu,bolo ako šafránu.Ranieri vie,že obrana je najslabším článkom mužstva a bude musieť niečo vymyslieť.Bianconeri prehrali prvý zápas v sezóne,proti súperovi,ktorý nebol lepší,ale gólovo štastnejší.Na druhej strane treba povedať,že Juventus mal aj smolu,pretože nastrelil dvakrát žrď a jedno brvno,ale to je málo na to, aby sa spoliehali iba na to,že Del Piero premení priame kopy.Bianconeri budú mať čas na analýzu a prípravu na daľší veľmi náročný zápas,ktorý ich čaká s AS Roma a všetci veríme,že Juventus ukáže svoju kvalitu a že včerajší zápas s Udinese bol iba menšie zaváhanie....FORZA JUVEEE.

JUVENTUS - UDINESE 0-1 (0-0)
branka: 47' Di Natale

JUVENTUS: Buffon; Birindelli, Andrade, Criscito, Chiellini; Camoranesi (30' Nocerino), Zanetti (56' Tiago), Almiron, Nedved; Del Piero, Trezeguet (56'. Iaquinta).

UDINESE: Handanovic; Zapatocny, Zapata, Coda; Mesto, Ilner, D’Agostino, Dossena (86' Lukovic); Quagliarella, Asamoah (65' Floro Flores), Di Natale (86' Pepe).