Juventus - Chievo: 3:3
Napsal uživatel Milo    Pondělí, 06 Duben 2009 07:08    PDF Tisk Email
Dobrú formu potvrdilo Chievo aj v zápase s Juventusom, domácim uchmatlo jeden bod, čo bola zásluha najmä výborného Pellissiera, ktorý Juventusu zobral nielen tri body, ale aj nádej na zisk Scudetta. Problémy Juventusu so zranenými hráčmi, sa po prestávke  trochu zmiernili, do mužstva sa vrátil Camoranesi s De Cegliem.

Chievo sa po dobrom výsledku z Turína posunulo od pásme zostupu a prvoligovú príslušnosť si zrejme uchovajú. Poďme však k zápasu.

Prvý polčas: Prvú šancu v zápase mali domáci, keď po prihrávke Del Piera Salihamidžićovu strelu odvracia obranca Morero. Hostia takisto kontrovali v 11. minúte nebezpečný Pellissier lobuje nad. O niečo neskôr Del Pierov priamy kop a následný pokus Molinara mieri vysoko nad bránu hostí. V polovici prvého polčasu Juventusu musí striedať Salihamidžića, ktorý si zranil koleno a prichádza Camoranesi. O minútu neskôr Juventus zažíva druhý šok, keď Pellissier otvára skóre zápasu po peknej prihrávke a Buffon nemal šancu, hostia vedú 0:1. Tentostav netrval našťastie dlho,v 33. minúte po peknej prihrávke Camoranesiho, Chiellini vyrovnáva z voleja pod brvno na 1:1. Bianconeri povzbudení vyrovnávajúcim gólom,pokúšajú zmeňiť skóre a zabudali často na obranu. Stalo sa to, čo nikto nečakal v závere polčasu sa Chievo opäť ujalo vedenia, potom ako Mellberg s Chiellinim zaspali v obrane, čo využil opäť Pellissier, ktorý posiela svoje mužstvo v 43. minúte do vedenia, polčas končil skóre 1:2 pre hostí.

Druhý polčas: Do druhého polčasu tréner Ranieri musel urobiť niekoľko zmien, na ihrisko prišiel Zebina miesto Grygeru a nevýrazného Del Piera vystriedal Trezeguet. Juventus v druhom polčase hral o poznanie lepšie, najmä v útoku to bolo vidieť, po Davidovom príchode. Bianconeri boli omnoho nebezpečnejší. v 53. minúte prišlo vyrovnanie, keď si loptu do vlastnej siete po centri Molinara a atakovaní Camoranesiho, nešťastne zasunul Mantovani. Domáci po vyrovnávajúcom góle ožili a v krátkej dobe premrhali tri dobré šance, najprv to bol Iaquinta a jeho dve hlavičky a potom Trezeguetova strela, ktorá tesne minula pravú tyčku Sorrentinovej brány. Juventus bol po prestávke úplne iným muužstvom, hra sa oživila a vpredu boli nebezpeční obaja útočníci podporovaný Giovincom. Kvalitný zápas odohral aj Camoranesi a Marchisio. Snahu Juventusu sa podarilo pretaviť do vedúceho gólu v 78 minúte, keď Camoranesi posiela pekný center na zadnú tyč, kde číhal Iaquinta, ktorý posiela hlavou Juventus do vedenia 3:2. Po vedúcom góle, Juventus kontroloval hru a zdalo sa, že si Turínčania kráčajú pre ďaľšie víťazstvo, keď v nadstavenom čase nádej Juventusu pochoval opäť Pellissier, ktorý po centri Langellu z ľavej strany hlavou vyrovnal na 3:3, bežala 91 minúta. Pellissier strelil v tomto zápase všetky tri góly Chieva. Nádej Juventusu na Scudetto sa po včerajšej remíze oddialilo do stratena a zdá sa, že o titule by mohlo byť rozhodnuté. Podvečer Inter zvíťazil v Udinese, po vlastnom góle Islu 0:1, Inter tak zvýšil svoj náskok už na deväť bodov a muselo by sa stať len zázrak a niečo nepredvídané, čo by mohlo Interu vziať titul. Juventus včera odohral dobrý zápas, najmä v druhom polčase, ale opäť sa ukázalo, že Turínčania by mali v lete kúpiť ešte nejakého kvalitného stopéra, Chievo si remízu zaslúžilo a ukázalo, že vie držať krok aj s veľkými mužstvami. Juventus si musí teraz postrážiť druhé miesto v tabuľke, pretože mu na krk dýcha AC Milan. FORZA JUVEE...

Juventus: Buffon; Grygera (Zebina 46), Mellberg, Chiellini, Molinaro; Salihamidzic (Camoranesi 23), Marchisio, Tiago, Giovinco; Iaquinta, Del Piero (Trezeguet 46)

Chievo: Sorrentino; Sardo (Mandelli 69), Morero, Yepes, Mantovani; Luciano, Rigoni, Marcolini (Langella 80), Pinzi; Pellissier, Bogdani (Esposito 65)