Serie A: AS Roma - Juventus: 1:4
Napsal uživatel Jakub Kühn    Pondělí, 23 Březen 2009 15:34    PDF Tisk Email

Spalettiho mužstvo včera večer hostilo Turínčanov, čo je vždy dobrý dôvod na dobrý futbal. Juventus potreboval vyhrať, aby si uchoval nádej na Scudetto, naopak rimania chcú dosiahnuť na štvrté miesto v tabuľke, aby si mohli zahrať Champions Leauge aj v budúcej sezóne. Mužstvu AS Roma, chýbalo niekoľko kľúčových hráčov pre zranenia, ale to nijako neznižuje fakt, že Bianconeri AS včera deklasovali po výbornom výkone celého mužstva 1:4.

Juventus zo zranenými hráčmi hráčmi bol na tom o niečo lepšie, keď včera sa im do zostavy vrátili Trezeguet, Nedvěd a s ochrannou maskou nastúpil aj Chiellini, ktorý v minulom zápase utrpel zlomeninu nosa. Budúci víkend nasleduje reprezentáčná prestávka a tak si hráči môžu oddýchnuť a doliečiť svoje zranenia..

Prvý polčas: Obe mužstva dobre sa poznajúc začali zápas opatrne, ale už úvod naznačil niekoľko šancí. Prvá šanca hostí prišla v 14 minúte, keď Giovinco našiel Iaquintu, ktorý sa snažil nahrať v nebezpečnej zóne Salihamidžićovi, ale obrana domácich nebezpečenstvo odvrátila. AS Roma pohrozila Juventusu  asi o štyri minúty neskôr, Riise z ľavej strany našiel Tonetta, ale takisto aj  obrana Juventusu šancu zmarila. V 28 minúte hlavička Del Piera, po centri Iaquintu zaváňala gólom, ale lopta minula bránu. V 34 minúte to boli hostia z Turína, ktorí sa ujali vedenia 0:1, keď pekný pas od Giovinca dostal Iaquinta, ktorý tesne spoza šestnástky prízemnou delovkou k pravej žrdi prekonáva Doniho v bráne rimanov. Do konca prvého polčasu sa nič vážne už neudialo, Bianconeri kontrolovali svoje vedeniema polčas sa skončil teda vedením hostí 0:1.

Druhý polčas: Do druhého polčasu nastúpili Rimania s väčším odhodlaním a snažili sa hrať aktívne hneď od úvodných minút. Táto taktika sa im vyplatila, po rohovom kope, ktorý zahrával Menez, sa k lopte dostal Simone Loria, ktorý z prvej pekne trafil loptu do pravého rohu Buffonovej brány a vyrovnal stav zápasu na 1:1, bol to Loriov prvý gól v sezóne. Netrvalo dlho a Juventus okamžite reagoval na vyrovnávajúci gól, z pravej strany sa pekne uvoľnil Grygera, ktorý nakopol do šestnástky, lopta však trafila Riiseho a odrazená  lopta padala až do šestnástky, kde si nabehol Iaquinta a hlavou zvyšuje na 1:2 pre Juventus, bežala 55 minúta zápasu. Hostia v tomto zápase jasne svojho súpera prevyšovali a bolo iba optázkou času, kedy sa skóre bude opäť meňiť. Do čistej gólovky  zhruba v 63 minúte sa dostal aj kapitán Juventusu Del Piero, keď Juventus prečíslil v útoku domácich a do šestnástky prenikol Iaquinta, lopta sa mu však pod nohami trochu zamotala, loptu ešte stačil Vincenzo nahrať voľnému Del Pierovi, ktorý strielaľ už do prázdnej brány, lopta však trafila nohu Riiseho, ktorý sa na poslednú chvílu objavil na bránkovej čiare. Bianconeri hrali pekný a útočný futbal, dobre kombinovali a nepúšťali domácich do prílišných šancí. Svoje úsilie hostia z Turína korunovali tretím gólom, po rohovom kope si najlepšie nabehol na center Mellberg a prudkou hlavičkou nedal Donimu opäť žiadnu šancu, Juventus už viedol v 68 minúte 1:3 a o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Treba pochváliť celé mužstvo za predvedenú hru, Juventus si vedenie plne zaslúžil a do konca zápasu hru kontroloval. Turínčania zasadili zdeptanej AS Rome posledný úder v 74 minúte zápasu, keď prišiel na ihrisko Nedvěd, ktorý striedal Tiaga. Pavel sa dostal k tečovanej lopte Panucciho, keď lopta oblúkom padala za šestnástku, kde ju zvoleja krásne trafil a poslal loptu k pravej žrdi Doniho brány, ktorý bol opäť bez šance. Domáce mužstvo sa dostalo k niekoľkým strelám, ale tie likvidoval bez problémov Buffon. Rimania mohli skóre trochu upraviť, keď v samotnom závere v 88 minúte strela striedajúceho D'Alessandra ohrozila Buffona, ten však mazácky zmenšil mladíkovi strelecký uhol a loptu vyrazil do bezpečia. Zápas sa teda skončil výhrou Juventusu a ziskom troch dôležitých bodov do tabuľky. Naopak Rimania sklamali, tento prestížny a dôležitý zápas prehrali, skomplikovali si cestu za štvrtým miestom a budú sa nádejať, že Fiorentina dnes  aj s Janovom zakopne. Nasleduje ligová prestávka, po ktorej Juventus hostí doma 5.4. Chievo. FORZA JUVEEEEE.

AS Roma: (4-2-3-1): Doni, Panucci, Mexes, Loria (63 'Montella), Riis; Filipe, Brighi; Tonetto, Baptista, Menez (81' D'Alessandro); Vucinic (92 'Stojan).Tréner: Spalletti.

Juventus (4-4-2): Buffon, Grygera, Mellberg, Chiellini, Molinari; Salihamidzic, Tiago (70 'Nedvěd), Poulsen, Giovinco (72' Marchionni), Iaquinta, Del Piero.Tréner: Ranieri.

Góly: 34 'Iaquinta (J), 48' Loria (R), 55 'Iaquinta (J), 68' Mellberg (J), 74 'Nedvěd (J)