Serie: AC Torino - Juventus: 0:1
Napsal uživatel Milo    Neděle, 08 Březen 2009 12:12    PDF Tisk Email

Žiadne derby zápasy nebývajú ľahké a tak to bolo aj včera. Obe mužstvá potrebovali body a tak sa očakával zaujímavý zápas, ktorý dokázal získať vo svoj prospech Juventus, keď v 81 zápasu Chiellini hlavičkou rozhodol o víťazstve hostí, po krásnom centri striedajúceho Nedvěda.

Tréner Ranieri urobil v zostave niekoľko zmien, takže sme mohli po dlhšej dobe vidieť opäť Zebinu, Salihamidžića, ktorí podali solídne výkony. Juventus potreboval získať všetky tri body, aby ostal na dosah Interu v závode o Scudetto, pretože zverenci trénera Mourinha v odpoludňajších hodinách porazili Janov na ich pôde 0:2.

Prvý polčas: Bianconeri začali nebojácne, v úvode bol aktívny najmä Givonco, jeho strela z 2 minúty mohla ohroziť Sereniho v bráne domácich. O minúti neskôr Giovinco našiel Iaquintu vo vnútri šestnásky, jeho strelu však Sereni likvidoval. Domáce mužstvo odpovedalo v 7 minúte Stellonem, ktorého veľká šanca skončila nad brvnom a bol z toho rohový kop. O pár minút dobrou strelou pohrozil Barone, ale Gigi bol na mieste. Barone bol vôbec aktívny a snažil sa ohrozovať Buffona z každej pozície. V 26 minúte mal Iaquinta  veľkú šancu po rohovom kope, keď poslal hlavičku k pravej žrdi, ale Sereni zázračne loptu chytil a zabránil, tak istému gólu. V závere polčasu sa hra spomalila,v 41 minúte sa Marchisio pokúša podobnou strelou ako v minulom zápase s Neapolom, keď d strelil gól, ohroziť Sereniho, strela šla však mimo brány. Polčas sa skončil0:0.

Drzhý polčas: Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá v nezmeneých zostavách, obraz hry sa opakoval z prvého polčasu, obe mužstvá sa snažili nájsť cestu k streleniu vedúceho gólu. V 47 minúte Amauri preniká do šestnástky, ale Sereni jeho strelu s bravúrou likviduje. Dvadsať minút sa v druhom polčase neudialo nič zaujímavé až v 73 minúte po priamom kope Juventusu Mellberg hlavičkou nebezpečne ohrozuje Sereniho, ktorý loptu vyrazil pred seba a dorážka Brazza skončila na žrdi. V závere druhého polčasu sa nehralo už v takom tempe, zdalo sa že sú mužstvá unavené, v mužstve Juventusu nahradil Giovinca nestarnúci Nedvěd, ktorý sa postaral krásnym centrom na Chielliniho o vedúci a jediný gól zápasu, keď Giorgio  pekne  na tento center nabehol a hlavičkou v 81 minúte prekonáva Sereniho v bráne domácich, ktorý dovtedy podal skvelý výkon. Juventus tak získal tri dôležité body do tabuľky a ostal Interu v pätách, so stratou siedmich bodov.

Torino (4-4-2): Serena, Colombo, Natali, Dellafiore, Pisano; Abate, Corina (74 'Saumel), Dzemaili, Barone (70' Gasbarroni); Stellone, Rosina (50 'Ventola).

Juventus (4-4-2): Buffon; Zebína (59 'Ariaudo), Mellberg, Chiellini, Molinari; Salihamidzic, Poulsen (83' Sissoko), Marchisio, Giovinco (68 'Nedvěd), Amaury, Iaquinta

góly: 81 min. Chiellini

žlté karty: Corini, Pisano, Marchisio