Serie A: Palermo - Juventus 0:2
Napsal uživatel Milo    Neděle, 22 Únor 2009 19:45    PDF Tisk Email

Potom ako Inter zvíťazil v Bologni 1:2, Juventus potreboval vo večernom zápase naplno bodovať a uchovať si tak ešte akú takú šancu na Scudetto. Ranieriho chlapcom sa to podarilo, zvíťazili v Palerme 0:2 a zo ziskom 50 bodov sú stále na druhom mieste v priebežnom poradí Serie A. Tréner Ranieri urobil v zostave niekoľko zmien, v obrane sa  po zranení objavil opäť Chiellini, ktorý podal  včera výborný výkon. V zálohe od začiatku nastúpil aj Camoranesi a v útoku dostala prednosť útočná dvojica Trezeguet s Iaquintom, pred Amaurim a Del Pierom, ktorých tréner Ranieri nechal odpočívať, pre stredajším veľmi dôležitým zápasom Champions League v Londýne proti Chelsea.

Prvý polčas: Zápas v Palerme sa začal hneď od úvodu v ostrom tempe, začiatok lepšie zachytilo domáce Palermo v 2 minúte Miccoli takmer prekonal Buffona, ten sa však blysol výborným zákrokom. O dve minúty neskôr to bol opäť Miccoli, ktorý v šestnástke napálil loptu do brvna a odrazená lopta si našla voľného Simplicia, ktorý nedokázal prekonať hlavičkou ležiaceho Buffona, Gigi mu však stačil jeho hlavičkovú dorážku chyťiť a zabrániť tak istému gólu. Po týchto dvoch veľkých šanciach domáceho mužstva, mohol Juventus kľudne prehrávať už 2:0, ale tentokrát šťastena bola na strane hostí z Turína, smolu z minulého zápasu si Bianconeri teda vybrali v podobe šťastia.

V 6 minúte sa  pokúsili aj hostia ohroziť brankára Ameliu Trezeguetom, ktorého strelu Amelia kryl. Úvod zápasu ukázal, že to bude  veľmi tuhý boj a vypredaný štadión Renza Barberu hnal domáce mužstvo neustále  do útoku. Palermo aj nadaľej kontrolovalo priebeh zápasu, ale aj Juventus sa pokúšal o šance, v 22 minúte strela Nedvéda z 30 metrov, prinútila Ameliu strelu kryť. Ako to už však často býva v takýchto zápasoch, keď domáci nevyužili na začiatku zápasu svoje šance a tlak, prišiel krásny gól hostí, ktorí sa v 27 minúte sa ujali vedenia po góle Sissoka, ktorý využil zaváhanie Cavaniho, zmocnil sa lopty a po peknom sóle, na hranici šestnástky vypálil bombu, na ktorú Amelia nemal nárok a tak Juventus vedie 0:1.

Napriek inkasovanému gólu, domáci nehrali so sklopenými hlavami v 31 minúte sa dožadovali penalty, keď Buffon stiahpl v na zem Cavaniho, ale rozhodca nereagoval,na štastie pre hostí. V 33 minúte mal dobrú šancu aj Iaquinta na strane hostí, Amelia sa blysom perfektným zákrokom a hlavičku chytil, postranný však aj tak pískal ofsajd Iaquintovi. Juventus prebral kontrolu nad zápasom a do polčasu ešte niekoľko krát ohrozili domáceho brankára, ale gól sa im nepodarilo streliť už žiadny, tak isto aj domácemu mužstvu sa nepodarilo vyrovnať a tak sa polčas skončil vedením Juventusu 0:1.

Druhý polčas: Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá bez zmien. Juventus v sdruhom polčase sa viac uzamkol v obrane a snažil sa o rýchle protiútoky. Z tohto dôvodu sme videli v druhej polovici menej šancí ako v prvej. V 63 minúte Nocerino, bývalý hráč Juventusu, vyskúšal Buffonovu pozornosť zo zdanlivo beznádejnej vzdialenosti doboru strelou. Gigi o pät minút znouvu musel zasahovať po nebezpečnej strele Miccoliho, ktorý včera patril medzi najlepších hráčov zápasu, hral veľmi aktívne, strieľal z každej vzdialenosti. V 71 minúte prišiel na ihrisko aj Amauri, ktorý striedal Iaquintu. Amauri zožal potlesk domáceho publika, pretože v minulej sezóne ešte obliekal práve dres Rosanero a bol v Palerme oblúbený. Hneď o štyri minúty sa pokúsil o center z ľavej strany na Nedvěda, ale Amelia sa opäť blysol veľkým zákrokom. V 79 minúte pripravil pre Juventus druhý gól, keď po ľavej strnae unikol až do šestnástky a spätnou prihrávkou našiel voľného Trezeguta, ktoý už nemal problém zasunúť loptu za Ameliov chrbát, strelu ešte tečoval obranca Kjaer. David tak streli svoj prvý gól po dlhom zranení a poistil tak Juventusu bezpečné víťazstvo a pre Juventus zisk troch bodov. V dobrom zápase sme videli výborné výkony najmä brankárov Buffona a Ameliu, ale aj hráčov v poli. V domácom mužstve to bol najmä Miccoli,v drese hostí Sissoko, Nedvěd a všetci traja útočníci. Juventus tak Palermu oplatil prehru z jesennej časti. Od dnes sa môžu sústrediť a pripraviť na zápas s Chelsea v Champions League už túto stredu. Forza Juve...

Palermo - Juventus 0:2
26' Sissoko, 79' Trezeguet

Palermo (4-3-1-2): Amelia - Cassani, Kjaer, Bovo (89' Tedesco),Balzaretti - Nocerino (83' Succi), Liverani, Bresciano, Simplicio -Cavani, Miccoli
Lavička: Ujkani, Savini, Cossentino, Guana, Migliaccio
Trener: D. Ballardini

Juventus (4-4-2): Buffon - Grygera, Legrottaglie, Chiellini,Molinaro - Camoranesi (68' Marchionni), Sissoko (90+1' Poulsen), Tiago,Nedved - Trezeguet, Iaquinta (71' Amauri)
Lavičkaa: Manninger, Mellberg,Giovinco, Del Piero
Trener: C. Ranieri

Žluté karty: 32' Bovo - 26' Grygera, 65' Camoranesi, 76' Molinar

zdroj: goal.com