Serie A: Juventus - Sampdoria 1:1
Napsal uživatel Eurofotbal.cz    Neděle, 15 Únor 2009 20:48    PDF Tisk Email

První šance si sice připsali domácí borci v čele s Pavlem Nedvědem aAlessandrem Del Pierem. Jenomže překvapivého vedení se po deseti minutách nakonec ujala Sampdoria, když přesným pasem za obranu našelCassano na hranici ofsajdu se pohybující ho Pazziniho, jenž otevřel skóre. Pro Pazziniho to byla už čtvrtá branka do sítě Juventusu v kariéře. Na druhé straně mohl rychle odpovědět po centru Del PieraAmauri, ale cestu do branky míči na poslední chvíli zamezil AndreaRaggi.

Stará dáma poté kompletně převzala iniciativu a útočila, co to šlo. Camoranesiho hlavička ale nemířila přesně a ani Amaurimu senedařilo. Skvělý zápas odehrál český veterán Pavel Nedvěd, ale ani jemuse mezi tři tyče míč nepovedlo dostat. Nedvěd neměl štěstí ani ve 39.minutě, kdy po Del Pierově přihrávce mířil na brankáře, kterého překonal, jenomže míč vzápětí zastavila tyč. Míč poté odkopl Padalino.Útočilo se především na branku střeženou Castellazzim a Sampdoria tohosměrem dopředu už příliš nevymyslela. Přesto do kabin odcházela zapříznivého stavu 1:0, když těsně před koncem Nedvědovu hlavičku opětzastavila branková konstrukce.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky naskočil místo Christiana Poulsena Sebastian Giovinco, při čemž Nedvěd se posunul do středu zálohy. Pro Juventus mohl druhý poločas začít katastrofálně, když Cassanův centr tečoval Molinaro a Buffon se pouze ohlédl, jak míč naráží do tyče. Vyrovnání si Stará dáma přichystala na 62. minutu poté,co Giovincův centr hlavičkou do branky usměrnil Brazilec Amauri.Vzápětí mohl strhnout vedení na domácí stranu Del Piero, ale ani přiněm zkrátka nestálo štěstí. Jeho střela z trestného kopu totiž trefila jak tyč, tak břevno, ale do branky nezapadla. Během pár minut muselihosté stáhnout zraněného Gastaldella a také Cassana a není jisté, zdabude tato dvojice připravena pro Pohár UEFA.

V závěru duelu si ještě vypracoval šanci mladý Giovinco, ale brankář Castellazzi nakonec nadvakrát jeho pokus zlikvidoval. Branku užnedokázal vstřelil ani zkušený Del Piero a Juventus se rozešel seSampdorií smírně 1:1.

Juventus - Sampdoria 1:1 (0:1)
62' Amauri (asistence Giovinco) - 10' Pazzini

Juventus (4-4-2): Buffon - Grygera, Mellberg, Legrottaglie,Molinaro - Camoranesi (69' Marchionni), Poulsen (46' Giovinco), Tiago(89' Marchisio), Nedved - Amauri, Del Piero
Lavička: Manninger, Chiellini, Ariaudo, Ekdal,
Trener: C. Ranieri

Sampdoria (3-5-2): Castelazzi - Stankevicius, Gastaldello (71'Ferri), Raggi (58' Da Costa) - Padalino, Sammarco, Palombo,Franceschini, Pieri - Pazzini, Cassano (76' Ziegler)
Lavička: Mirante, Dessena, Marilungo, Mustacchio
Trener: W. Mazzari

Kartki: 48' Nedved, 66' Legrottaglie - 60' Gastaldello
Rozhodčí: Orsato