Serie A (20.kolo) : Juventus - Fiorentina 1:0
Napsal uživatel Jakub Kühn    Neděle, 25 Leden 2009 13:41    PDF Tisk Email

Zápas měl incident ještě před úvodním hvizdem, když autobus Fiorentiny napadli ultras Juventusu, kteří na bus házeli pomeranče, láhve a jídlo. Hostující hráče to ovšem nijak nevyvedlo z míry a byli domácímu celku vyrovnaným soupeřem. Juventus měl od začátku zápasu mírně navrch a ujal se vedení ve 20. minutě, když Del Piero skvělou přihrávkou našel Claudia Marchisia, který překonal Freye. Hosté mohli v zápětí odpovědět, když Mello našel volného Gilardina, ten ale Buffona nepřelstil. Další velkou šanci měla Viola ve 32. minutě, kdy Gilardino hlavou trefil břevno, míč se odrazil k Montolivovi, jehož pokus Buffon vyrazil k Gilardinovi, kde míč dopravil do domácí branky, gól ale nebyl uznán pro ofsajd. Před koncem první půli měly oba týmy několik slibných šancí, stav se ale nezměnil a Juventus vedl po první půli 1:0.

Ve druhé půli hosté pokračovali v menším tlaku, nicméně domácí pozorně bránili. V 61. minutě Del Piero našel Marchionniho, který míč přihrál Grygerovi, jehož střelu Frey vyrazil na roh. O chvíli později Gilardino přihrál Santanovi, jehož vynikajícím zákrokem vychytal Buffon. V 83. minutě mohl zvýšit vedení „Staré dámy“ Giovinco, ale Freye nepřekonal a tak zápas skončil těsným vítězstvím Juventusu 1:0.

Jakub Košťan / FotbalPortal.cz / goal.com

Juventus - Fiorentina 1-0 (1-0)
branka:
20' Marchisio

Juventus (4-4-2):
Buffon - Grygera, Mellberg, Legrottaglie, De Ceglie - Marchionni, Zanetti (89' Poulsen), Marchisio, Nedved - Amauri, Del Piero (77' Giovinco)
Fiorentina (4-3-1-2):
Frey - Zauri, Kroldrup, Gamberini, Pasqual - Melo, Gobbi (46' Kuzmanovic), Montolivo, Santana (72' Bonazzoli) - Gilardino, Jovetic

Žluté karty:
26' Grygera, 66' Zanetti - 31' Montolivo, 66' Felipe Melo