Serie A: Lazio - Juventus 1:1
Napsal uživatel Milo    Pondělí, 19 Leden 2009 10:13    PDF Tisk Email

Juventus po dobrom výkone v Coppa Italia v stredu s Cataniou,cestoval na horúcu pôdu Lazia, ktoré sa v posledných zápasoch opäť dostáva dotempa. Ranierimu na poslednú chvíľu zo zostavy vypadol brankár Buffon, ktorýnemohl cestovať do Ríma pre vysokú horúčku. V zostave Bianconeri sa oprotiminulému zápasu takmer nič nemenilo, v obrane miesto zraneného Chiellinihonastúpil mladý talent Ariaudo, pre ktorého do bol včera debutový zápas v SeriiA.

Prvý polčas: Juventus v Ríme nečakal ľahký zápas, Lazio v úvode zápasu bolo aktívnejším mužstvom, už v 8 minúte musel Molinaro odvracať nepríjemný center hlavou na rohový kop. O tri minúty neskôr potom Legrottaglie odvracia loptu do ihriska ,obrana hostí si zaťiaľ v úvode poradila dobre. Domáci boli v úvodných 15 minútach lepším mužstvom, v 13 minúte mal aj Juventus možnosť zahrávania priameho kopu, ktoprý mieril na Amauriho, toho však nepustila do šance obrana Lazia. V mužstve domácich hýril aktivitpou najmä útočník Zarate, ktorý spôsoboval obrane Juventusu problémy. V 19 minúte Ledesma skúša Manningerovu pozornosť, Alex sa však nedal prekvapiť. Lazio svoju aktivitu korunovalo v 25 minúte pekným gólom Ledesmu, ktorý prekvapil Manningera v bráne Juventusu a poslal strelu z priameho kopu do vzdialenejšieho horného rohu. Manninger strelu trochu podcenil a predčasne vybehol, možno si mysliac, že Ledesma bude centrovať do šestnástky. Lazio sa ujíma zaslúžene vedenia 1:0. Juventus musel na situáciu okamžite reagovať, pretože už o dve minúty to mohlo byť 2:0 pre Lazio, ked ponúknutú šancu zahodili Rocchi s Pandevom. Po góle v 26 minúte Del Piero zahráva priamy kop, lenže brankára Carriziho neohrozil. Aktivitou sa  museli začať prezentovať aj hostia a v 30 minúte prišiel vyrovnávajúci gól Juventusu, po rohom kope Del Piera, ktorý poslal presný center na hlavu Mellberga, ktorý  peknou hlavičkou vyrovnáva stav zápasu na 1:1. Bol to Olofov prvý gól v drese Juventusu. Do konca polčasu už obe mužstvá vyložené šance nemali a tak odchádzajú do šatní so skóre 1:1.

Druhý polčas: Druhý polčas už bol iný , obe mužstvá tvrdo bojujú a snažia sa o gól. Juventus začína preberať iniciatívu v 59 minúte Sissoko preniká do šestnástky, strela však končí v náručí Carriziho. O minútu neskôr Marchionni spoza šestnástky skúša strielať, brankár domácich je však pozorný. Juventus stupňuje tlak Amauri sa dostane do šance, ale rozhodca mu píska nedovolené hranie. Vzápätí Zarate na na  druhej strane skúša strielať, ale lopta mieri nad. Do šance sa postupne dostávajú striedavo domáci aj hostia, na jednej strane Rocchim, na druhej Mellbergom, ale stav sa nemení. Zápas jev  druhom polčase omnoho aktívnejší so šancami na oboch stranách, obe mužstvá sú však v koncovke nepresné. V 70 minúte strieda zanettiho Marchisio. V 75 minúte Zarate vniká do šestnástky, ale Molinaro sklzom zachraňuje.V 80 minúte prichádza aj Giovinco, ktorý strieda Del Piera. Juvetus mohol v 40 minúte zápas rozhodnúť, keď Legrottaglieho  dobrá strela spoza šestnástky končí na spojnici brvna. Do konca zápasu sa do šance ešte dostali aj Giovinco, striedajúci De Silvestri, ale aj Rocchi, ale zvráťiť výsledok sa už nepodarilo ani jednému z mužstviev. Juventus v druhom polčase bol aktívnejším mužstvom, mužstvá sa napokon teda rozišli so spravodlivou remízou. Juventus zaváhanie Interu nedokázal naplno využiť, na vedúce mužstvo Turínčania stiahli iba jeden bod, takže Inter má stále náskok v čele tabuľky o tri body pred druhým Juventusom. Bianconeri čaká náročný program, ktorý preverí ich kvality, v budúcom kole hostia doma nebezpečnú Fiorentinu, ktorá to na Juventus vie a potom v stredu hrajú Ranieriho chlapci v Udine, kde to  takisto nebude ľahký zápas a my budeme na tomto zápase pritom,FORZA JUVE.

Lazio - Juventus 1-1 (1-1)
branky:
25' Ledesma - 30' Mellberg

Lazio:Carrizo - Lichtsteiner, Diakite, Rozehnal, Radu - Dabo (71' DeSilvestri), Meghni (63' Brocchi), Ledesma - Rocchi, Pandev, Zarate (77'Foggia)
Juventus: Manninger - Mellberg,Legrottaglie, Ariaudo, Molinaro - Marchionni, Zanetti (71' Marchisio),Sissoko, Nedved - Del Piero (80' Giovinco), Amauri

Žluté karty: 42' Dabo, 53' Ledesma, 75' Radu, 85' Lichtsteiner, 89' Brocchi - 57' Del Piero, 67' Molinaro, 81' Sissoko