Atalanta - Juventus 1:3
Neděle, 21 Prosinec 2008 19:14    PDF Tisk Email

O chvíľu sa zobuduli aj Bianconeri a začali ukazovať svoju cenu. Marchionni dobre zašprintoval a brankár vytlačil jeho pokus na roh. O minútu hlavičkoval Chiellini na bránu, ale pre ofsajd bolo vzrušenie zbytočné. V 12.minute odpovedala protiútokom Atalanta, ale pokus šiel mimo.

Marchionni pokračoval v skvelej hre a to ukazoval na svojej pravej strane. V 13.minúte bol Juventus ocenený priamym kopom. Marchionni nacentroval do jedenástky, ale obrana Bergama bola pozorná. O chvíľu opäť ten istý záložník bol zastavený vlajočkou postranného rozhodcu.

Juventus pomaly získaval kontrolu nad hrou a v 22.minute musela Atalanta zahrať na roh po skvelom centry De Ceglieho. Potom hlavičkoval Chiellini, ale vedľa. V 24.minute Marchionni nacentroval z pravého krídla na Marchisia, ale ten strelil ponad. Potom ešte Amauri hlavičkoval ponad po Marchionniho centry do pokutového uzemia Atalanty.

V 27.minute po faule na De Ceglieho odpískal Farina priamy kop a Marchionni to kopol, ale lopta šla do rohu, z ktorého Chiellini hlavičkoval opäť ponad.

Otváraci gol bol už za dverami. Sissoko dal do behu Marchionnimu a ten prihral na Del Piera, ktorý otvoril skore. 1-0!

O chvíľu pohrozilo Juve opäť: z rohu sa dostal k lopte Marchionni, ale zastavila ho obrana. Hned na to sa krásne uvoľnil Amauri, no pred Del Pierom zauradoval obrana.

V 37.minute to bolo 2-0: Nicola Legrottaglie  naskočil vysoko  a pokračoval v tradíci, ked vždy sa mu podarí skorovať proti jeho ex-trénerovi Del Nerimu.

V 38.minute chcela Atalanta odpovedať, ale obrana Juve s ťažkosťami zažehnala nebezpečenstvo. Potom Chiellini videl žltu kartu za nepekný faul na Doniho. Na konci polčasu opäť skvele Marchionni po vybojovaní lopty Sissokom, ale namal komu prihrať, aby to bol tretí gol Juve. Koniec prvého polčasu.

Druhý polčas začala Atalanta s čerstvými Vierim a De Ascentisom, ktorý mali oživiť hru.

Obrana Atalanty hned na začiatku zabránila, aby skoroval Amauri. Potom zabrala Atalanta, zahrávala roh, ktorý zadáci Juve opäť odvrátili na roh. Z následného pokusu znižoval kanonier Christian Vieri. 1-2.

Bergamčania boli povzbudení gólom a dobre ubranil  v 50.minute Legrottaglie Vieriho, ktorý sa pokúšal vyrovnať.

V 57.minúte nacentroval Marchionni, no obrancovia Nerrazurri stihli odvrátiť pred pokusom utočníkov Juve. Nasledoval priamy kop Juve, kopal Del Piero, no brankár vytlačil loptu na roh. Z neho Amauri hlavičkoval presne do rúk brankára. V 61.minute prihral Marchionni na krídlo Amaurimi a ten si vymenil loptu so Sissokom, ktorý vbehol do pokutového uzemia, no obrana bola pozorná.

V 62.minute pohrozil rýchlim šprintom Floccari, prihral tesne pred bránkovu čiaru, no nikto z jeho spoluhráčov tam nebol, ina stopéry Bianconeri. O chvíľu skvelo po krídle potiahol Mellberg, ktorý odohral dobrý zápas, v ktorom nahradil Grygeru a po jeho centry  Amaurimu chýbali iba milimetre. O štyri minúty kopal priamy kop Del Piero, no s jeho slabou strelou nemal brankár problémy.

V 75.minute nahradil Salihamidzic De Ceglieho a o päť minut aj Zanetti Marchisia, ktorý si tvrdým zákrokom na Floccariho asi vybavoval učty a dostal žltu kartu. No medzi striedaniami sa ešte menilo skore: po priamom kope si najvyššie vyskočil Amauri a bolo to 3-1. Do konca sa ešte klub z Bergama snažil reagovať, ale Juventus zápas kontroloval a po záverečnom hvizde rozhodcu dali hráči Juve fanušikom krásny vianočný darček v podobe výhry 3-1 nad kvalitnou Atalantou.

ATALANTA – JUVENTUS: 1-3

Goly: Del Piero (30.), Legrottaglie (37.), Vieri (50.), Amauri (83.)

ATALANTA: Coppola, Garics, Talamonti (De Ascentis 45.), Manfredini, Padoin, Ferriera Pinto, Guarente, Pellegrino, Valdes (Vieri 45.), Doni, Floccari.

Tréner: Del Neri. Lavička: Consigli, Bonaventura, Defendi, Capelli, Cerci.

JUVENTUS: Manninger, Mellberg, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro, Marchionni, Sissoko, Marchisio (Zanetti 85.), De Ceglie (Salihamidzic 73.), Amauri, Del Piero.

Tréner: Ranieri. Lavička: Chimenti, Grygera, Ekdal, Giovinco, Immobile.

Rozhodca: Farina

žlté karty:  Chiellini (39.), Doni (39.), De Ceglie (49.), De Ascentis (63.), Pellegrino (70.), Manfredini (80.), Marchisio (84.).