Serie A: Juventus - Reggina 4:0
Napsal uživatel Milo    Neděle, 30 Listopad 2008 01:41    PDF Tisk Email

Po minulotýždňovej prehre Juventusu na San Siro s Interom, sa mužstvo trénera Ranieriho vrátilo späť na víťaznú vlnu a v dnešnom druhom predohrávanom zápase 14. kola Serie A, zdolali Regginu 4:0. V Turíne odpoludnia husto pršalo a neskôr aj snežilo, napriek tomu domáce mužstvo predviedlo na Stadio Olimpico kvalitný výkon a presvedčivo zdolali mužstvo Regginy 4:0.

V zostave trénera Ranieriho sa oproti zápasu so Zenitom nič nezmenilo, miesto Mellberga sa do stredu obrany vrátil Legrottaglie.

Prvý polčas: Zápas v Turíne začal za hustého dažda, ktorý dnes už niekoľko hodín pred zápasom výdatne kropil trávnik  na Stadio Olimpico. Juventus sa pustil do svojho súpera od prvej minúty a jasne ukázal, že si  chce  všetky body ponechať v Turíne. Už  v 1. minúte kopal Juventus priamy voľný kop, po faule na Marchisia, lopta však smerovala vysoko nad. V 5. minúte po centri  Molinara do šestnástky, naskakuje na loptu Camoranesi, ktorý po strete s obrancom hostí padol nepríjemne na rameno, pád vyzeral hrozivo, ale Mauro ostal na ihrisku. V 9. minúte posiela Del Piero po prihrávke Sissoka  pätičku na Camoranesiho loptu odvracia obrana hostí. Juventus je omnoho oktívnejší ako Reggina, ktorá sa zaťiaľ do šance nedostala. V 14. minúte mali hostia priamy voľný kop, po faule Legrottaglieho na Barreta, Cozza triafa iba múr. O minútu v 15. minúte neskôr posiela na bránu hostí strelu Sissoko, lopta však letí vedľa. O dve minúty Juventus kope rohový kop zahrávaný Camoranesim, po ktorom Chiellini takmer skóroval, lopta ide tesne vedľa pravej žrde. Tlak Juventusu narastá a kalábrijci majú plné ruky a nohy práce. V 24.minúte po faule Valdeza na Del Piera, si sám Alex postaví loptu na priamy kop a zo vzdialenosti 34 metrov nebezpečne ohrozuje Campagnola v bráne hostí, keď  lopta dopadla tesne pred ním a len s ťažkosťami  ju vyráža do bezpečia. Snaha Juventus nedala na seba dlho čakať a v 27.  minúte otvára skóre zápasu  Camoranesi, po prihrávke Nedvěda, ktorému krásne nahral Del Piero, ktorý v šestnástke na seba naviazal dvoch obrancov a pätičkou ho uvoľnil. Juventus zaslúžene vedie 1:0. Najväčšiu šancu hostí malv 32.minúte Santos, ktorý po skrumáži v šestnástke Juventusu triafa brvno Manningerovej brány. V 37.minúte ohrozuje strelou bránu hostí Amauri, lopta všal letela mimo brány. V 40. minúte sa do obrovskej šance dostáva Nedvěd, po prieniku Camoranesiho, gólu zabránili iba končeky prstov brankára Campagnola, ktorý loptu vyráža. Dve minúty pred koncom polčasu si v obrane hostí na loptu naskakuje Amauri, ktorý padá na zem a v páde posiela loptu za chrbát Campagnolu. Juventus zvyšuje na 2:0, polčas teda končí jasnou záležitosťou domáceho mužstva.

Druhý polčas: Do druhého polčasu nastúpili Biancoenri s jednou zmenou a to miesto Camoranesiho prišiel Marchionni, Mauro si silne narazil rameno a tak ho Ranieri  radšej vystriedal. V druhom polčase sme videli rovnaký scenár, Juventus prevzal iniciatívu aj v druhom polčase, aj napriek silnému daždu, ktorý sa zmenil na sneženie a  plocha ihriska sa premenila na šmyklavku, Juventus predvádzal výborný výkon a pokračoval v tlaku. V 51.minúte Cirillo striela na bránu Juventusu, ale bezvýsledne. O desať minút neskôr zahráva Marchionni priamy kop a číhajúci Chiellini pred bránou Regginy posiela hlavou loptu k ľavej žrdi a Juventus vedie 3:0. Hostia sa do šancí nedostávali, obrana Juventusu hrala pozorne a nepustila hostí do vážnejšej šance. V 65. minúte hostia strieľajú gól Brienzom z priameho kopu, Reggina ho rozohrala, keď si Manninger staval múr,rohodca ho správne neuznal, lebo nepískal. V 69. minúte dostal šancu aj Giovinco, ktorý vystriedal Marchisia. Givonco sa okamžite zapojuje do hry a o minútu neskôr získal v strede poľa loptu Sissoko, ktorý nahral Del Pierovi ten posúva Amaurimu, ktorý loptu minie, ale dosiahne ju Giovinco, ktorému však odpíska rozhodca faul. V 72 minúte po jeho prieniku do šestnástky rozhodca odpíska faul a jedenástku premieňa kapitán Del Piero, pre ktorého to bol už 250 gól v drese Juventusu. Juventus vedie už 4:0.

V 75 minúte príde na ihrisko aj Iaquinta, ktorý strieda výborného Amauriho. Na skóre sa do konca zápasu už nič nezmenilo, Juventus roztrielal Regginu po dobrom výkone, aj napriek špatmému počasiu  vysoko 4:0 a aspoň do zajtra je na druhom mieste v tabuľke. V budúcom kole cestuje Juventus do Lecce.  Forza Juvee.

Juventus - Reggina 4:0 (2:0)
28' Camoranesi, 44' Amauri, 62' Chiellini, 74' Del Piero (kar.)

Juventus (4-4-2): Manninger - Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Camoranesi (46' Marchionni), Sissoko, Marchisio (70' Giovinco), Nedved - Del Piero, Amauri (75' Iaquinta)
Lavička: Chimenti, Mellberg, De Ceglie, Ekdal
Trener: Claudio Ranieri

Reggina (4-4-1-1): Campagnolo - Cirillo, Valdez, Costa, Alvarez (50' Corradi) - Barreto, Carmona (57' Tognozzi), Barilla, Brienza - Cozza (82' Di Gennaro) - Santos
Lavička: Marino, Cosenza, Sestu, Ceravolo
Trener: Orlandi Nevio

Žluté karty: 24' Camoranesi, 25' Valdez, 46' Cozza, 61' Santos

Hlavní rozhodčí: Damato Antonio