Derby d´Italia: Inter - Juve 1-0
Neděle, 23 Listopad 2008 01:13    PDF Tisk Email

Přes 80 tisíc diváků na San Siru vidělo v prvních 90 minutách útočný fotbal, ale hlavně také zranění Tiaga Mendese, který si vymknul levé koleno a byl vystřídán Claudiem Marchisiem.

Zmatek ve vápně Juventusu poté způsobil Dejan Stankovic, který unikl ofsajdové pasti hostů, ale Giorgio Chiellini se stačil rychle vrátit a ustřelit mu míč od nohou.

Po 23 minutách hry se Juventus dožadoval penalty po střetu Marchionniho s Muntarim. Rozhodčí však hru nechal pokračovat a Muntarimu se pramálo líbil Marchionniho pád a řádně mu vyčinil. Uběhla půl hodina hry a Legrottaglie na půlce nezpracoval přihrávku. Míč se dostal k Ibrahimovičovi, který s ním sprintoval sám přes půlku hřiště. Nicola Legrottaglie ho však dostihl a Zlatan střílel na vzdálenější tyč, ale těsně mimo. Jeho útočný parťák Adriano smutnil, že nedostal přihrávku do lepší pozice.

V nastaveném čase ještě zneškodnil slušnou střelu Muntariho brankář Juventusu Manninger a proto se šlo do kabin za stavu 0-0.

Druhý poločas otevřela střela Sissoka po rohovém kopu, kterou ovšem odvrátil Materazzi.
Dlouho se nic nedělo a druhý poločas byl ve srovnání s tím prvním na šance velmi chudý. Až v 72. minutě poslal domácí do vedení Suley Muntari. Obrana Juventusu v čele s brankářem přestala hrát, protože se domnívala, že to bude další ofsajd, ale nebyl.

Šanci měl na straně Juventusu v 81. minutě Alessandro Del Piero, který hlavičkoval po rohovém kopu, ale Julio Cesar byl pozorný. Hostům se ale už vyrovnat nepodařilo. Derby d´Italia tak vyhrál Inter, který má teď čtyřbodový náskok před AC Milán, který má ovšem nedělní utkání k dobru.

Inter - Juventus 1:0
(72. Muntari)

Inter: Julio Cesar, Maicon, Materazzi, Samuel, Maxwell, Muntari (90. Vieira), Cambiasso, Stankovic (85. Burdisso), Zanetti, Ibrahimovic, Adriano (83. Cruz)

Juventus: Manninger, Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro, Marchionni (70. Camoranesi), Sissoko, Tiago (3. Marchisio ), Nedved, Amauri (77. Iaquinta), Del Piero

zdroj: Tomáš Vlasák / gazzetta.it/ FotbalPortal.cz