Serie A: Juventus - FC Janov 4:1
Napsal uživatel Jakub Kühn    Pátek, 14 Listopad 2008 11:06    PDF Tisk Email

Do sestavy se vrátil Grygera, záložní řáda jako vždy: Marchionni, Sissoko, Tiago a Nedvěd, v útoku nastoupili vedle sebe Del Piero a Amauri. Za hosty odehráli celý zápas oba ex-juventini Palladino a Criscito.

Do prvního poločasu vlétli Bianconeri jako hurikán. Už v 6. minutě se měnilo skore. Zdeněk Grygera si po autu skvěle narazil s Del Pierem, pronikl s míčem až k malému vápnu a chladnokrevně zakončil střelou na vzálenější tyč. 1:0 Janov však nehrál špatně a na Grygerovu branku mohl ihned odpovědět, nejprve šla Ferrariho hlavička těsně nad, poté se krásně uvolnil Diego Milito, naštěstí jeho střela mířila těsně vedle pravé tyče Manningerovi branky.

Ve 25. minutě však už opět řádil Grygera, krásně nacentroval zprava do vápna na Amauriho, pro kterého už nebyl problém umístit míč hlavou do branky. 2:0 Poločas završil Molinaro, když po skvostné přihrávce Del Piera se ocitl úplně sám před brankářem Rubinhem, jenže levý bek zpanikařil a jeho střela tak trefila stopera Janova.

Do druhého poločasu vstoupil aktivněji Janov, Palladino měl šanci, jenže jí nevyřešil dobře a trefil jen Manningera.  Oba týmy pak začaly hrát hodně opatrně, většinou se hrálo uprostřed hřiště a byl to více boj než fotbal. Až ke konci zápasu měl šanci Del Piero, jenže mířil jen do brankáře Janova. Dalš akce však už byla úspěšná, Alessandro nádherně posunul míč na střídajícího Iaquintu a ten šel sám na bránu, situaci vyřešil mazácky, počkal si na pohyb Rubinha a míč pak poslal na opačnou stranu. 3:0 Jenže to nebylo vše v tomto zápase, hned 3 minuty nato kopal Janov penaltu, Nicola Lehrottaglie zřejmě zehrál ve vápně rukou, bylo to však velmi sporné. Penaltu vyřešil s klidem Milito. 3:1.  V nastavení přišel ještě jeden gol, uzdravený Camoranesi centroval a  hráč s dlouhým jménem  Papastathopoulos si míč srazil do sítě sám. 4:1. Tot vše.

Nyní jsme na děleném prvním místě s Interem Milán, nerazzurri však mají zápas k dobru.

Juventus - Genoa 4:1 (2:0)
6' Grygera (asysta Del Piero), 26' Amauri (asysta Grygera), 85' Iaquinta (asysta Del Piero), 92' Papastathopoulos (br. samob.) - 89' Milito (karny)

Juventus (4-4-2): Manninger - Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Marchionni (70' Camoranesi), Sissoko, Tiago, Nedved - Del Piero (87' Giovinco), Amauri (79' Iaquinta)
Lavička: Chimenti, Mellberg, De Ceglie, Marchisio
Trener: Claudio Ranieri

Genoa (3-4-3): Rubinho - Biava (80' Papastathopoulos), Ferrari, Criscito - Rossi, Motta, Juric, Potenza (61' Bocchetti) - Milito, Palladino, Gasbarroni (46' Sculli)
Lavička: Scarpi, Vanden Bore, Jankovic, Olivera
Trener: Gian Piero Gasperini

Žluté karty: 57' Motta, 84' Rossi

Hlavní rozhodčí: Gianluca Rocchi