Juventus vs AS Roma:5:2

Juventus pricestoval do Emilio Romagna,bez niekoľkých svojich hráčov,ako Chiellini,Camoranesi,Grygera,ktorí sú už v poriadku a začnú od zajtra s tréningom.Palladina nechal Ranieri odpočívať.K dispozícii na dnešný zápas už boli Buffon s Nedvědom.Ranieri poslal na ihrisku túto jedenástku hráčov:Buffon,Birindelli,Andrade,Criscito a Molinaro,Nedvéd,Almiron,Nocerino,Salihamidžič,Trezeguet a Iaquinta.Zápas začali lepšie Rimania,ktorí v úvodných minútach tlačili a robili dosť problémov obrane Bianconeri.V nervóznom úvode zápasu sa robili chyby a jednu z nich v 11 min.využil Vučinič,keď sa  po chybe Almirona dostal k lopte a v šestnáske strelou prekonáva Buffona a Rimania sa ujímajú vedenia 0:1.V 15 min.Nocerino pekne vysunul Iaquintu,ktorý sa zbavil Panucciho a na jeho center do šestnásky nabiehal  Nedvěd,ktorý z prvej páli vedľa Doniho brány.Hralo sa tvrdo a vo vysokom tempe,na oboch stranách.Vzápätí sa ocitol pred Donim Iaquinta,ale páli iba do jeho nôh.V 25 min.po volnom priamom kope Totti posiela krásny center z veľkej vzdialenosti za stojacu obranu Juventusu a voľný Mexes,zvyšuje na 0:2,pre Rimanov.Juventus musel striedať Birindelliho,potom ako si zranil koleno,prišiel Zanetti.Zdalo sa, že zápas je jasnou záležitosťou Rimanov, ale Juventus bojoval a nevzdával sa,keď v 29 min.prišla prihrávka od Zanettiho na Nedvěda,ktorý potiahol až k šestnáske a prihráva nabiehajúcemu Trezeguetovi,ktorý znižuje presným záasahom na 1:2.Bianconeri vycítili šancu,výborne hrajúci Nocerino a Nedvěd zbierali cenné lopty pre svoje mužstvo.Nocerino  jednu vybojovanú loptu podržal a nahral pomedzi dvoch hráčov Trezeguetovi,ktorí sa v šestnástke nemýlil a prekvapivou strelou,prekonáva Doniho v bráne Rimanov a vyrovnáva v 35 min.na 2:2,v závere polčasu  ešte Mexes fauloval Nedvěda v šestnástke,ale rozhodca,jasnú penaltu neodpískal.V druhom polčase sa v mužstve Juventusu  zatiaľ nestriedalo,hra mala vysoké tempo,nebezpečne pálil Aquilani v 58 min,ale strela šla mimo.V 60  min.prišiel Del Piero,miesto Trezegueta,Bianconeri začali preberať iniciatívu do svojich rúk,v 65 min.Molinaro triafa Curciho v bráne Rimanov,ktorý vysriedal Doniho a lopta sa odrazila k Del Pierovi,ktorý prihrava voľnému Iaquintovi a ten konečne dáva prvý gól v drese Juventusu, Bianconeri tak otáčajú zápas na 3:2,vo svoj prospech.V 72 min,odchádza Iaquinta a miesto neho prichádza Zalayeta.Daľšia šanca prišla v 77 minúte,keď sa v strede dostal k lopte Almiron,ktorý pekne centruje na Del Piera,ktorý hlavičkou zvyšuje vedenie na 4:2,záver zápasu bol jednoznačne v rukách Bianconeri,ktorí zatlačili súpera a nepustili ho do vážnejších šancí.Nasledovali ešte dva priame kopy,z ktorých v tom druhom,keď Del Piero triafa do múru ,odrazená lopta našla Zalayteu,ktorý z prvej páli pod brvno ,bežala už 91 minúta zápasu, Juventus, tak víťazí nad favoritom série A,vysoko 5:2.Juventus,dnes dokázal otočiť zápas proti silnému súperovi a jasne ukázal,že sa s ním musí počítať.Hráči dnes ukázali,že majú veľké  srdce,túžbu po víťazstve i bojovného ducha,ktorý v mužstve,akým je Juventus nikdy nechýbal,za predvedený výkon si zaslúžia obdiv a uznanie nás všetkých,čo im fandíme a veríme,že takýchto zápasov odohrajú v tohtoročnej sérii A,ešte mnoho.FORZA JUVE.....