Poslední zápas: Sampdoria - Juventus 3:3
Očekával se nudný zápas, opak byl pravdou. Diváci v Janově viděli šest gólů, přestřelku nakonec žádný tým nevyhrál a zápas tak skončil remízou. Oba naši útočníci zakončili sezonu stylově - David 20 gólů. Alex 21, který tak na 99% bude králem střelců.

Do zápasu nastoupil Juventus v klasické sestavě. Na místo levého beka se vrátil kvůli neúčasti Zdeňka Grygery Molinaro. Do brány si místo Buffona stoupl Belardi. V základu se objevil také ofenzivní Portugalec Tiago.

Úvod zápasu patřil Juventusu, který začal hodně aktivně a sebevědomě.  Už v sedmé minutě vyvezl míč do středu Nedvěd a přihrál do vápna úplně volnému Del Pierovi, ten si míč nejprve zpracoval a pak zkušeně posunul balón pod tělem gólmana domácích Miranteho.  Alex slavil svou jubilejní dvacátou trefu v této sezoně Serii. V 16. minutě se skóre opět měnilo. Alessandro Del Piero si krásně pohrál ve vápně s obránci Sampdorie a ti ho museli faulovat, penaltu kapitán přenechal Davidu Trezeguetovi, který  neváhal a dělovkou doprostřed brány zvýšil skóre.  V pomyslném boji o krále střelců opět dohnal svého kolegu v útoku,  oba v tu chvíli měli 20 zásahů.

Ve 22. minutě se poprvé radovali domácí. Nezkrotný Antonio Cassano se prosadil na levé straně přes Legrottaglieho a z malého vápna propálil vše co mu stálo v cestě, míč možná ještě tečoval Molinaro. 1:2. 40. minuta přinesla vyrovnání. Odražený míč se dostal před vápno Juventusu kam si doběhl krajní bek domácích Maggio a jeho následná střela k pravé tyči nemohla být přesnější. Těžko něco vyčítat Belardimu. Brankář Juve se však vyznamenal v prodloužení první půle. Chiellini fauloval a kopala se penalta, s tou však laxně naložil Cassano, který mířil do půli kde byl připravený Belardi. Divoký poločas tedy 2:2.

Převážnou většinu druhé části museli hrát Juventini v deseti. V 60. minutě ztratil míč Sissoko a za jeho následný faul  uviděl jeho druhou žlutou kartu a musel jít tak do sprch. Bianconeri to však nesložilo, protože pět minut na to se dostali opět do vedení. Opět skvělý Del Piero s pomocí své vytříbené techniky prošel přes tři hráče, poslední hráč domácích  ho musel ve vápně faulovat a rozhodčí potřetí ukázal na penaltový puntík. Tentokrát vzal na sebe odpovědnost sám faulovaný a pro Alexe to byla hračka, jeho přesná trefa k levé tyči (21.) má možná nádech vítězství v tabulce nejlepších střelců Serie A v tomto ročníku. Ohrozit by ho mohl už jenom Marco Boriello, který zítra s Janovem vyráží do Atalanty.

Vedení však Juventus neudržel. V 80. minutě byl u zrodu gólu domácích opět Cassano, který využil zaváhání střídajícího Stendarda a předložil míč Montellovi, který elegantně skóroval. Do konce už se nic zazmíňkuhodného nestalo a Bianconeri tak zakončili sezonu na skvělém třetím místě.

Pro Alessandra Birindelliho  to byl poslední zápas v dresu Juve. Je škoda, že ho trenér Ranieri neposlal alespoň na pár minut na hřiště.

VELKÉ OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULOU SEZONOU ČEKEJTE ZÍTRA.

Sampdoria - Juventus 3-3
branky: 22' Cassano, 40' Maggio, 80' Montella - 7', 65' (p.) Del Piero, 16' Trezeguet (p.)

Sampdoria: Mirante - Maggio, Campagnaro (62' Sala), Gastaldello, Accardi - Sammarco, Palombo, Franceschini (68' Delvecchio), Pieri - Cassano, Bonazzoli (72' Montella)
Juventus: Belardi - Zebina, Legrottaglie (55' Stendardo), Chiellini, Molinaro - Salihamidzic (89' Castiglia), Tiago, Sissoko Nedved - Trezeguet, Del Piero (71' Marchionni)

Žluté karty: 36' Maggio - 19' Sissoko, 35' Tiago, 60' Nedved
Červená karta: 60' Sissoko

0:1 Del Piero  VIDEO

0:2 Trezeguet  VIDEO

1:2 Cassano  VIDEO

2:2 Maggio VIDEO