Serie A: Juventus - Catania 1:1
Dnešní střetnutí Juventusu a Catanie dobrý fotbal nepřineslo. Stejně jako na podzim se oba týmy rozešly smírně 1:1. Bianconeri mohou být rádi za remízu, v posledních minutách ještě zachránil alespoň bod kapitán Del Piero.

V předposledním kole Serie A Juventus hostil tým, který se ještě musí prát o udržení  v  Serii A,  juventini mají naopak už takřka po sezoně.   To se jasně projevilo na trávníku, hráči Catanie nevypustili žádný souboj a do všeho šli po hlavě. Hráči Juve naopak opět hráli někdy až laxně a bylo to takové nemastné neslané, stejně jako minulý týden, když prohráli v Sieně 1:0.

Trenér Ranieri přichystal pro základní sestavu dvě změny. Do středu se postavil Portugalec Tiago a na místě Nedvěda  odehrál 70 minut Palladino, poté ho Grande Paolo vystřídal. V sestavě se objevil  druhý Čech Zdeněk Grygera, který tentokrát nechal místo pravého beka Zabinovi a sám se "přestěhoval"nalevo.

První poločas branku nepřinesl. Hrál se fotbal s hodně chybami na obou stranách a nezaujatý fanoušek jistě viděl daleko kvalitnější zápasy. Útočné duo Del Piero Trezeguet se pokoušelo vytvořit nějakou větší šanci, jenže obrana Catanie hrála koncentrovaně, to samé platilo i na druhé straně.

Hned v úvodu druhé půle přišel první gól zápasu. Rohový kop Catanie spadl na tělo Martinezovi, který byl na malém vápně jen laxně hlídán obranou Juve. Záložník hostů míč doslova protlačil  za brankovou čáru přes Chielliniho i Buffona a rázem se rýsovalo velké ale i možná očekávané "překvapení".  Po brance se Bianconeri probudili a začali hrát fotbal, nicméně nepřesností bylo stále dost. Minutu před koncem však zavelel kapitán Alex Del Piero a bylo srovnáno. Využil přesného centru Chielliniho, který si na levé straně chytře narazil míč s Camoranesim,  pro Del Piera pak nebyl problém skórovat. Zápas tedy skončil nerozhodným stavem 1:1.

Juventus tedy skončí třetí. Před ním i za ním to však bude ještě hodně napínavé. Inter doma zaváhal a AS Řím na něj ztrácí už pouze bod, poslední kolo rozhodne o vítězi scudetta. AC se s Fiorentinou stále pere o postup do předkola Ligy mistrů. AC si dnes situaci hodně zkomplikoval, když prohrál 3:1 v Neapoli. Naopak fialky vyhráli a posunuli se na čtvrté místo.  Je tedy pravděpodobné, že milánský gigant si příští sezonu nezahraje slavnou Champions League.

Juventus - Catania 1-1 (0-0)
branky:
89' Del Piero - 48' Martinez

Juventus:
Buffon - Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Grygera - Camoranesi, Sissoko, Tiago (66' Nocerino), Palladino (72' Nedved) - Trezeguet, Del Piero (92' Pasquato)
Catania:
Bizzarri - Silvestri, Terlizzi, Stobini, Sabato - Baiocco, Tedesco (68' Edusei), Biaganti, Martinez (88' Silvestre) - Mascara, Vargas (61' Izco)

Žluté karty:
26' Tiago, 37' Grygera, 55' Camoranesi, 66' Chiellini, 71' Nocerino - 76' Izco
Rozhodčí:
Trefoloni

VÝSLEDKY SERIE A:

AS Řím - Bergamo 2:1 (23. Panucci, 67. De Rossi - 88. Bellini),

FC Janov - Lazio Řím 0:2 (32. Panděv, 45. Rocchi), Fiorentina - Parma 3:1 (38. Santana, 77. Semioli, 85. Osvaldo - 11. Budan),

Inter Milán - Siena 2:2 (11. Viera, 45. Balotelli - 31. Maccarone, 69. Chardžá),

Juventus Turín - Catania 1:1 (89. Del Piero - 47. Martinez),

Livorno - FC Turín 0:1 (41. Rosina),

Neapol - AC Milán 3:1 (37. Hamšík, 68. Domizzi z pen., 90.+2 Garics - 90.+4 Seedorf),

Palermo - Sampdoria Janov 0:2 (60. Cassano, 76. Maggio),

Reggina - Empoli 2:0 (68. Barreto, 78. Amoruso),

Udine - Cagliari 0:2 (48. Acquafresca, 55. Cossu).