Série A Juventus - Parma: 3:0

juve_vs_parma.jpgAktualizováno. V dohrávanom zápase 31 kola hostil Juventus zachraňujúcu sa Parmu. Juventus už neskončí horšie, ako tretí, čo im zabezpečuje kvalifikáciu do Champions League, naopak Parme hrozí vypadnutie, včera potrebovali hostia získať aspoň bod, ale zápas nezvládli a prehrali 3:0.

Prvý polčas: Zápas sa začal v jasnej réžii domáceho mužstva a nikoho nenenchal na pochybách,  že Juventus zápas vyhrá. Turínčania od začiatku hýrili aktivitou. V úvodných minútach Corradi pohorozil Buffonovi, ten bol však na mieste.V 10 min. sa Trezeguet po centri Molinara pokúša hlavičkou ohroziť Bucciho, lopta však mierila vysoko nad.o minútku neskôr, si potom nabieha Palladino, keď sa na pravej strane pekne uvoľňuje Camoranesi a loptu mu posunie, Palladinova strela však nebola prudká a končí v náručí brankára Parmy Bucciho. Juventus mal priebeh zápasu jasne v réžii, v 16 minúte prišiel prvý gól Juventusu,Alex vybojobal roh, ktorý aj sám zahrával, pekný center poslal do šestnásky, ktorý sťukol Camoranesi na zadnú tyč, kde striehol osamotený Trezeguet, ktorý loptu pekne zasunul do brány, tak ako to vie iba on.Juventus vedie 1:0. V 20 min. sa dostali do šance aj hostia Antonellim, ale ten sa ponúknutej šance zľakol a jeho nepresná strela letela mimo Buffonovej brány. Zo strany Bianconeri sme videli do polčasu niekoľko dobrých striel a hlavičiek, najmä Nocerinova strela z 28 min. bola nebezpečná. O dve minúty neskôr centrovanú loptu hlavou vypichol za šestnástkou súpera Palladino a krásnou krížnou strelou dáva druhý gól domácich, takže stav je 2:0, pre Juventus. Polčas sa už dohrával, keď v nadstavenom čase Couto udrel do hlavy Chielliniho a celú záležitosť bude riešiť disciplinárka.

Druhý polčas: V mužstve Juventusu sa do druhého polčasu nič nezmenilo, priebeh zápasu bol rovnaký ,ako v tom prvom. Juventus hru jasne ovládal a celý polčas aj kontroloval. Juventus sa snažil ešte streliť nejaký ten gólik, v 52 min. opäť Nocerinova delovka šla na Bucciho, po tejto strele sa hodne rozčuloval na svojho spoluhráča Alex, pretože bol voľný a mohol dať gól, Nocerino však radšej zvolil strelu. Videli sme jasnú prevahu Juventusu, Parma sa prakricky nedostala do šance a Buffon mohol sedieť aj na tribúne. Postupne potom prišli na ihrisko v domácom mužstve  Nedvěd, Marchionni a Tiago. V závere polčasu v 77 minúte pri jednom útoku Juventusu sa snažil Tiago prihrávať nabiehajúcim hráčom Juventusu, loptu však nešťastne tečoval Morrone a lopta skončila v bráne Bucciho, Juventus tak úplne dorazil trápiacu sa Parmu. Zápas sa teda skončil jasným víťazstvom Juventusu, matematicky už je Champions Legue skoro zaručená, v nedeľu v Bergame môže Juventus túto kapitolu defenitívne uzavrieť. V závere bol ešte vylúčený Fenando Couto.

Juventus - Parma 3-0 (2-0)
branky:
17' Trezeguet, 30' Palladino, 76' Morrone (sam.)

Juventus:
Buffon - Grygera, Stendardo, Chiellini, Molinaro - Salihamidzic, Camoranesi (66' Tiago), Nocerino, Palladino (79' Marchionni) - Trezeguet, Del Piero (66' Nedved)
Parma:
Bucci - Zenoni, Falcone (75' Rossi), Couto, Castellini - Dessena (88' Cigarini), Morrone, Mariga, Antonelli - Reginaldo, Corradi (48' Gasbarroni)

Žluté karty:
32' Falcone, 79' Reginaldo