Série A : Juventus - AC Milan 3:2
juve_vs_milan_2.jpgAktualizováno. Vo včerajšom veľmi očakávanom šlágri 33 kola najvyššej talianskej súťaže, Turínčania porazili svojho veľkého rivala AC Milan 3:2. Zápas mal skvelý náboj, obe mužstvá predviedli bojovný výkon plný zvratov na jednej i druhej strane...

Dva kluby, které dominovaly Sérii A dvě dekády se dnes střetly na Stadio Olimpico při rozdílných situacích. Juventus se při návratu mezi elitu po přeřazení do Sérii B můžu s třetím místem vcelku spokojit, kdežto AC Milán dnes musel bezpodmínečně vyhrát, aby si zachoval jakési reálné naděje na účast v Lize mistrů. Vypadalo to nadějně, na konci ale zbyl jen zmar.

Carlo Ancelotti se musel vypořádat s problémy v obraně. A to ne zrovna malými - nastoupit nemohl Alessandro Nesta, Kakha Kaladze, Marek Jankulovski ani Massimo Oddo. Mimo byli dále i Ronaldo a Pato. Juventusu chyběli Nedvěd se Zanettim.

Skóre se otevíralo poměrně rychle a to zásluhou domácího Del Piera. Mauro Camoranesi si pohrál s Favallim a předložil Alexovi krásnou přihrávku do vápna. Ten, i když v celku obtížném úhlu, zakončil přesně mířenou přízemní ranou ke vzdálenější tyči Kalačovi branky. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat, hned další minutu málem vyrovnal Inzaghi, když sprintoval po úniku z ofsajdové pasti. Branku ještě nedal, ale vynahradil si to v dalších 60 vteřinách. Kaká udělal kličku Chiellinimu a předložil Super Pippovi luxusní přihrávku před prázdnou branku, ten se samozřejmě nemýlil - 1:1. O další šance se postarali Del Piero, který ale při protiútoku možná až přespříliš dribloval s míčem, a Seedorf, jehož střelu Buffon s vypětím sil vyškrábl nad břevno. Z následného rohu ale šel Milán do vedení. Po odkopu se hráči Juventusu vydali kupředu, kdežto míč se vracel směrem k brance, čehož využil Bonera, který ho nejrychleji doběhl a poté velmi chytře přihrál na zcela volného Inzaghiho, jenž tak podruhé v zápase mohl pohodlně zakončit do prázdné branky. Ve 45. minutě ale bylo vyrovnáno. Del Piero vybojoval míč, Camoranesi ze strany centrem našel volného Trezegueta, který hlavičkoval jen do gólmana. Míč se ale od něj odrazil přímo k Salihamidžičovi a ten s ním vběhl do branky. Ještě do přestávky mohl vedení na stranu AC strhnou Gattuso, Buffon se ale opět vyznamenal.

Po přestávce měl velkou šanci Grygara, který vypálil dalekonosnou dělovku, jež nadělala Kalačovi velké problémy. V 66. minutě se takřka kriminálního zákroku dopustil Bonera. Jeho obětí se stal Sissoko, vážné zranění z toho naštěstí pro něho ale nebylo a po několika minutovém ošetřování mohl v zápase pokračovat. To už ale nebylo dovoleno Bonerovi, který byl pochopitelně poslán přímo do sprch. Ancelotti musel doplnit obránce a to si vyžádalo stáhnutí střelce dvou branek. Nahradil ho Cafu. Na hřiště se dostal i Iaquinta, vyměnil ale Trezegueta, tudíž se Ranieri neodvážil použít tříčlený útok a raději volil jistotu. 10 minut před koncem se stal Hasan Salihamidžič hrdinou zápasu. Camoranesi se postavil k exekuci přímého kopu, který by mohl být přirovnán ke zkrácenému rohu. Míč posadil přesně na hlavu skvěle naběhnuvšího střelce druhého gólu Juve a ten poslal domácí fanoušky vstříc euforii.

Juventus - AC Milan 3-2 (2-2)
branky:
12' Del Piero, 45', 80' Salihamidzic - 14', 31' Inzaghi

Juventus:
Buffon - Grygera, Legrottaglie (51' Stendardo), Chiellini, Molinaro - Camoranesi (90' Nocerino), Tiago, Sissoko, Salihamidzic - Trezeguet (78' Iaquinta), Del Piero
Milan:
Kalac - Bonera, Simic, Maldini, Favalli - Gattuso (83' Gilardino), Pirlo (89' Brocchi), Ambrosini, Kaka, Seedorf - Inzaghi (68' Cafu)

Žluté karty:
24' Sissoko, 75' Camoranesi, 91' Stendardo - 18' Ambrosini