Serie: Janov - Juventus 0:2
janov-juve.jpgKonečně jsme se dočkali tří bodů! Zápas zastihl Juventus ve skvělé formě, bianconeri střetnutí rozhodli už v první půli, když se mužem zápasu stal často kritizovaný Zdeněk Grygera.  Právě tento Čech otevřel ve 25. minutě skóre, když se z první krásně trefil do šibenice.  Byl také u  druhého golu, krásnou přihrávkou vybídl ke střele Trezegueta.

Trenér Ranieri přichystal na úvod zápasu dvě překvapení. Místo Molinara postavil na levého beka skvělého Zdeňka Grygeru. Pavel Nedvěd nemohl hrát kvůli trestu za červenou kartu, předpokládalo se tedy nasazení Palladina. Ranieri však šáhl po zkušeném Hasanu Salihamidzičovi.  Do obrany sevrátil na místo stopera stavební kámen týmu Giorgio Chiellini.

PRŮBĚH ZÁPASU POUŽIT Z WWW.FOTBALPORTAL.CZ

Domácí začali aktivně pokusem Sculliho, ale Buffon předvedl dobrý zákrok. Janovský útočník byl při chuti a dostával se do dalších šancí, hlavou ale nedokázal usměrnit míč do sítě ze 6 metrů. V 9. minutě si srazil Del Pierovu střelu na břevno obránce De Rosa. Z následného rohového kopu mířil hlavou nad Camoranesi. Na druhé straně fauloval Legrottaglie, z následného přímého kopu poslal Leon míč nad břevno. Hosté začali mít více ze hry a dočkali se ve 25. minutě. Obrana domácích odvrátila míč pouze k Zdeňku Grygerovi, který ze 20 metrů trefil šibenici Scarpiho brány. O sedm minut později zvýšil náskok "Staré dámy" David Trezeguet. Janov byl inkasovanými brankami zaskočen a Juventus se hnal do útoku, aby zvýšil svůj náskok. Konec poločasu byl hodně nervózní, nejdříve Sculli zajel do Grygery, poté dvakrát za sebou fauloval Camoranesi, oba hráči dostali žlutou kartu.

Druhá půle začala pokusem Hasana Salihamidžiče, jeho střelu tečoval Trezeguet a míč orazítkoval tyč. Janov se více tlačil do útoku. Sculli našel Rossiho, jehož centr zblokoval Grygera, který byl všude, následnou střelu Borriella vyrazil Buffon nad břevno. Juventus se snažil vyrovnat hru, ale často chyboval v rozehrávce a ztrácel míče. Del Piero byl hodně aktivní, ale neměl svůj den, ale za snahu by si gól zasloužil. V 74. minutě měl Janov dobrou šanci, když se Di Vaio dostal přes obranu hosté a našel v dobré pozici Borriella, ten však mířil těsně vedle. Tempo hry poté postupně upadalo, do náznaku šance se dostal po centru Salihamidžiče David Trezeguet, zakončení se mu ale nepovedlo. V 79. minutě udělal velkou chybu domácí brankář Scarpi, který míč přihrál Iaquintovi, své zaváhání ale napravil výborným zákrokem. Janov byl frustrovaný výsledkem a v útoku se mu nic nedařilo. Naopak na druhé straně mířil těsně vedle tyče Nocerino. O chvíli později zahrozil Camoranesi, ale Scarpi jeho pokus vyrazil. Juventus si závěr zápasu pohlídal a vyhrál v Janově 2:0.

Jakub Košťan / FotbalPortal.cz / fifa.com
Genoa - Juventus 0-2 (0-2)
branky
25' Grygera, 33' Trezeguet

Genoa: Scarpi - Lucarelli, De Rosa (79' Figueroa), Criscito - Rossi, Konko, Milanetto (64' Vanden Borre), Fabiano - Leon, Boriello, Sculli (59' Di Vaio)
Juventus:
Buffon - Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Grygera - Camoranesi, Sissoko (69' Nocerino), Zanetti (74' Tiago), Salihamidzic - Trezeguet, Del Piero (78' Iaquinta)

Žluté karty:
40' Sculli, 45' Criscito, 72' Fabiano - 20' Legrottaglie, 29' Sissoko, 42' Camoranesi, 70' Zebina

Rozhodčí: Morganti