Serie A: Reggina - Juventus 2:1
Juventus opět ztratil důležité body s papírově slabým soupeřem.  Zápas rozhodla kontroverzní penalta kopaná až v nastaveném čase. Bianconeri nepodali nejhorší výkon, bohužel na body to nestačilo a tato prohra tedy smazává  slavné domácí vítězství nad Římem z minulého kola. Musíme však dodat, že proti nám stál opět evidentně rozhodčí Dondarini, který neodpískal dvě jasné penalty pro Juve.

Do brány Juventusu se postavil Belardi, místo Zebiny nastoupil na pravý kraj obrany Zdeněk Grygera.  Pohled na zálohu byl po dlouhé době výborný, kraje Nedvěd s Camoranesim a střední záložníci Zanetti se Sissokem.  Zejména nováček v sestavě Momo Sissoko  zahrál dobře, byl jistý, bohužel jeho výkon kalí to, že z části může za rozhodující gól Regginy.  V útoku nastoupili dvě generace, "stařík" Del Piero a "mladík" Palladino, který využil absence Iaquinty a Trezegueeta.

PRVNÍ POLOČAS

Oba týmy začaly zostra. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Juventus byl lepším týmem a měl i šance. Hned v úvodu vypálilli na branku Campagnola Nedvěd i Del Piero, jejich střely se však neuchytily. Ve 12. minutě z dálky prověřil Belardiho Modesto, gólman Juventusu však byl pozorný. Ve 28. přišla velká šance pro Sissoka. Na malé vápno se k němu odrazil míč, Momo pohotově vypálil jenže střela šla metr nad.

Ve 32. minutě padla první branka zápasu. Brienza si pohotově zpracoval střelu spoluhráče a byl sám před Belardim (obraně Juventusu se nepovedla zónová hra, ofsajd zřejmě nebyl).  Útočník Regginy zachoval studenou hlavu a poslal míč k levé tyč, kam Belardi nedosáhl. 1:0

Ve 41. minutě se poprvé "projevil" pan rozhodčí Dondarini. Nedvěd dostal přihrávku do vápna, kde byl jasně sražen k zemi obráncem Regginy.  Rozhodčí zavřel oči a pro jistotu se na faul nedíval, kdyby měl totiž oči otevřené, musel by vidět, že je to jasná penalta.  video Poločas tedy 1:0 pro Regginu.

DRUHÝ POLOČAS

Juventus byl i v druhém poločase lepší. V 51. minutě se pěkně uvolnil Nedvěd, jeho střela však mířila metr vedle branky soupeře. O tři minuty později byl v hlavní roli opět rozhodčí. Sissoko se po narážečce s Nedvědem vřítil do vápna soupeře a tam byl opět jasně sražen k zemi obráncem Regginy. Dondarini byl asi 2 metry od místa střetu, přesto nic neviděl (Dokonce i fanoušci Regginy to věděli).  video

Poté následovali dvě pěkné střely Camoranesiho, obě šli jen kousek vedle brány. Juventus měl tlak, ježne ke gólu to nevedlo. Smůlu prolomil až kapitán Alex Del Piero v 71. minutě. Za hranicí velkého vápna vystřelil, brankář Campagnolo střelu podcenil a míč prolétl pod jeho tělem. 1:1

V 80. minutě přišla ostrá střela Zanettiho, golman domácích však svojí hrubku ze 71. minuty napravil.  Juventus měl stále tlak, ke konci zápasu se hodně tlačil dopředu. V 90. minutě však přišel na scénu opět hlavní šašek, pan rozhodčí Dondarini. Camoranesi poslal do vápna domácích přihrávku, kterou zablokoval rukou jeden z obránců Regginy, jasnou ruku opět sudí neviděl, představení však ještě nekončilo. V 93. minutě totiž přišel vítězný gól domácích. Kdo ho dal? Bývalý útočník Juve Amoruso z penalty na kterou mu přihrál pan rozhodčí. Dondarini totiž viděl Sissoka jak fauluje Makinwu. (Momo měl vysoko nohu, mohla se tedy pískat nebezpečná hra, ovšem v porovnání s neodpískanými penaltami pro Juve je tato naprosto vymyšlená).  video

Zápas tedy skončil  2:1. Na konci utkání dostal ještě červenou kartu Zanetti za oprávněné prostesty. Je jasné, že takhle to s rozhodčími dále nejde. Jsou dvě varianty, buď opravdu pískat neumí, nebo je k těmto výkonům tlačí někdo v pozadí.

Reggina - Juventus 2-1 (0-1)
Branky: 32' Brienza, 93' Amoruso - 71' Del Piero

Reggina: Campagnolo - Cirillo, Aronica, Lanzaro, Valdez - Cascione (64' Tognozzi), Vigani, Barreto, Modesto (82' Costa) - Amoruso, Brienza (87' Makinwa)
Juventus: Belardi - Grygera (61' Salihamidzic), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Camoranesi, Sissoko, Zanetti, Nedved - Del Piero, Palladino

Žluté karty: 17' Grygera, 30' Lanzaro, 58' Amoruso, 69' Brienza, 92' Legrottaglie
Červená karta: Po konci zápasu - Zanetti