Serie A: Udinese - Juventus 1:2
udine.jpgAktualizováno. V šlágri kola sme videli zápas Udinese, ktoré hostilo Turínsky Juventus. Juventus prišiel do Udinese s cieľom, vráťiť prehru z domácej pôdy 0:1 a tým si upevňiť tretiu pozíciu v tabuľke. Bianconeri chceli dokázať, že posledné nelichotivé remízy so slabšími súpermi, boli zavinené najmä tým, že nehrali v optimálnej zostave, prehru Udinese vrátili a zvíťazili 1:2 i keď nie po celkom optimálnom výkone.

Ranieriho mužstvo dnes nastúpilo v najsilnejšej zostave, do brány sa vrátil konečne znovu Buffon, ktorý predviedol niekoľko skvelých zákrokov, do zostavy sa vrátil aj Chiellini so Zebinom v obrane,v zálohe opäť so Zanettim. V útoku sa objavil Trezeguet s Del Pierom i keď média pred zápasom písali, že Juventus nastúpi bez týchto opôr, opak bol pravdou, Videli sme iba priemerný zápas, ktorý napokon vyhrali Bianconeri a vrátili tak prehru domácim, z prvého zápasu na Stadio Olimpico v 5 kole Série A.

Prvý polčas: Domáce muťstvo Udinese začalo zápas veľmi dobre a pred domácim publikom sa chceli  na Juventus vyťiahnuť. To sa im aj podarilo, keď v 6 minúte strelu Quagliarellu Buffon stačil ešte vyraziť, ale proti dorážke Dossenu už bol bezmocný a Udinese sa prekvapivo v úvode zápasu ujalo vedenia 1:0. Juventus v prvom polčase nehral vôbec dobre a spolupráca medzi hráčmi pripomínala skôr nezohraté mužstvo Bianconeri. Udinese dobre kombinovalo a v obrane Juventusu im robili problémy najmä Quagliarella s Di Natalem. V zápase dominovali domáci a Buffon mal plné ruky práce, aby neinkasoval aj po druhý krát. V 17 minúte Molinaro odvracal hlavičku po rohovom kope a skoro skončila v sieti Buffona, z dobrej šance potom Quagliarella striela nad. V 21 minúte potom znovu po rohovom kopre domácich, ktorý zahrával D´Agostino, zakrútený center skončil na zadnej tyčke Buffonovej brány. Juventusu sa v prvom polčase vôbec nedarilo, zle rozohrávky končili na kopáčkách hráčov Udinese, Juventusu sa nedarili ani kombinácie, hra hostí pripomínala nezohrané mužstvo. O päť minút neskôr Buffon znova preukázal prečo je svetovým brankárom č.1, keď Di Natale sa dostal do gólovej šance potom ako unikol brániacemu Chiellinimu a Legrottagliemu, Di Nataleho vyloženú šancu perfektne vystihol Buffon a zachránil tak svoje mužstvo od pohromy. V závere polčasu sa Juventus trochu zlepšil, hlavičkou sa pokúšal ohroziť Handanoviča v bráne domácich Trezeguet a o strelu sa pokúsil aj Camoranesi. Domaci pohrozili rýchlym protiútokom zo 43 minúty, strelu Quagliarellu z 25 metrov Buffon pohodlne kryl a v nadstavenom čase po rohu domácich sa pokúšal Buffona ohroziť znovu spomínaný Qugliarella. Do kabín odchádzali domáci s jednogólovým vedenim.

Druhý polčas: V druhom polčase sa Juventus postupne zlepšoval, ale boli to najprv Di Natale, ktorý sa dostával do šance. V 55 minúte ptotm Floro Flores ohrozil Buffona, ale opäť Buffon s bravúrou loptu vyrazil. O strelu sa pokúsil aj Nedvěd, ale Handanovič nemal problémy a loptu chytá. Vyrovnávajúci gól Bianconeri prišiel v 60 minúte, po rohom kope Del Piera, ktorý posadil center na hlavu Camoranesiho, ktorý posiela hlavou loptu pod  brvno - nádherný gól. Juventus vyrovnal 1:1. Udinese mohli iba ľutovať nepremených šancí a brvna z prvého polčasu. Juventus spresnil rozohrávky v strede poľa a začala sa im hra dariť, po vyrovnávajúcom góle začali byť aktívnejší. V 71 minúte krácsne prenikol do šestnástky Del Piero, ktorý sa preklučkoval cez dvoch obrancov a v päťke ho zastavil Inler a Alex sa dožadoval penalty, píšťaľka Rocchiho, však ostala hluchá. Medzitým prišiel na ihrisko Palladino, ktorý vystriedal Nocerina a v 74 minúte striedal Iaquinta anonymného Trezegueta, Ranierimu tento ťah vyšiel, pretože Iquinta poslal Juventus do vedenia asi po 20 sekundách pobytu na ihrisku, keď mu spoza šestnásky poslal loptu Nedvěd a Iaquinta ponúknutú šancu využil a posiela Juventus do vedenia. 1:2. V 79 minúte potom Floro Flores poslal bombu na Buffonovu bránu, ten znova bravúrnym zákrokom loptu vyráža na roh. Zápas sa potom dohral pod kontrolou Juventusu, v 86 minúte potom prišiel ešte Sissoko za Camoranesiho,Juventus tento dôležitý zápas napokon vyhral a odskočil prenasledovaťeľom z Fiorentini až na šesť bodov.V druhom polčase Bianconeri podali dobrý výkon, výborné zákroky Buffona znova ukázali akým je dôležitým článkom v mužstve a Juventus sa môže pripravovať na daľší dôležití zápas s AS Roma.FORZA JUVEEE.

UDINESE - JUVENTUS 1-2 (1-0)
Branky: 6' Dossena - 60' Camoranesi, 76' Iaquinta

Udinese: Handanovic - Zapata, Coda, Lukovic - Ferronetti (88' Candreva), D'Agostino, Inler, Dossena - Floro Flores, Quagliarella, Di Natale
Juventus: Buffon - Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Camoranesi (86' Sissoko), Nocerino (70' Palladino), Zanetti, Nedved - Del Piero, Trezeguet (75' Iaquinta)

Žluté karty: 68' Quagliarella - 42' Nocerino, 45' Zebina