Ochranné známky JUVENTUS, JUVE a jsou ve výhradním vlastnictví fotbalového klubu Juventus Football Club, Turin, Italy
Trademarks JUVENTUS, JUVE and are the sole property of the football club Juventus Football Club, Turin, Italy
Pavel Nedvěd a jeho dopis médiím
Napsal uživatel Jakub Kühn    Úterý, 06 Listopad 2007 23:08    PDF Tisk Email
 Pavlův faul na Luise Figa vyvolal hodně emocí hlavně v médiích , kde většina sportovních novin v čele s Gazzettou dello Sport urážejí Nedvěda přezdívkama jako je "Brutální Pavel" , nebo "řezník". Pavlovi nadávají také Javier Zanetti a prezident Interu Moratti. Český záložník proto uveřejnil na juventus.com otevřený dopis v němž je omluva a vysvětlení .. Zde máte přeložený dopis Pavla: ( redkace tohoto webu se shodla, že se nejednalo o zákeřný či brutální faul a plně stojíme za Méďou. Myslíme si, že názory médií a lidí v Interu jsou přehnané )

Milý pane redaktore,

omlouvám se za Figovo ošklivé zranění, ihned jsem se omluvil i jemu. Ale myslím, že také bylo správné bránit se před rozhodnutím rozhodčího v důsledku emocí. Ze všeho nejvíc jsem se řídil emocemi, které nyní dominují novinovým článkům a komentářům.

Chci se bránit i proto, že se neznám takového, jakého mě nyní popisují na internetových portálech, včetně Gazzetty dello Sport. Nejsem násilný hráč, nehraji abych zranil protihráče. Není to jenom o zranění Figa, ani kvůli odporu k Interu Milán.

Stalo se to v zápase v části, kdy jsem nezvládl emoce. Nešel jsem do skluzu oběma nohama nebo nohou proti soupeři. Byl to normální faul, bohužel Luis mě překvapil pohybem. Trefil jsem míč s jeho nohou, ale až když Figovi nohy trefily ty moje. (toto jasně prokázaly televizní záběry, pozn. redakce)

Velmi mě mrzí tyto důsledky, ale nebyl to žádný brutální faul.

Jistě, mohu zpytovat svědomí a rozebírat svůj charakter, ale prostě je v mém zvyku polemizovat s rozhodčím a atakovat soupeře.

Ale nejsem typ hráče, který napadá hráče v přerušené hře nebo kdo je chce jen zranit. To je absurdní i v zápase s Interem Milán. Pro mě je zápas Inter vs. Juve pouze skvělý sportovní zážitek, vzrušující měření sil mezi dvě skvělými kluby.

Vím, že spousta lidí mě má ráda jako oblíbeného hráče a vím, že jsem dáván za příklad dětem. To je pro mě skvělý pocit a byl bych velmi raněn, kdybych byl považován za brutálního hráče. To je důvod, proč jsem se rozhodl napsat tento dopis.

S pozdravem

Pavel Nedvěd


Překlad použit z FOTBALPORTAL.CZ

 

Komentáře
Hledat RSS
Komentář mohou přidat pouze registrovaní uživatelé!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Sdílet